500 minus dla firm. Pułapka w uldze na ZUS: przedsiębiorcy mogą nie wypracować minimalnej emerytury

25 września 2019, 20:34 | Aktualizacja: 26.09.2019, 10:49
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Pułapka w uldze na ZUS - przedsiębiorcy mogą nie wypracować minimalnej emerytury

Pułapka w uldze na ZUS - przedsiębiorcy mogą nie wypracować minimalnej emeryturyźródło: ShutterStock

Mali i średni przedsiębiorcy mogą nie wypracować minimalnej emerytury, jeśli zdecydują się płacić niższe składki. Rząd, promując nowy program 500 minus dla firm, o tym ich nie uprzedza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • obywatel(2019-09-25 21:03) Zgłoś naruszenie 164

    Głupi tytuł artykułu. To chyba oczywiste, że skoro ktoś wybiera opłacanie niskich składek to nie może liczyć na wysoką emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DG (2019-09-26 01:56) Zgłoś naruszenie 142

    Przecież i tak ZUS nie przetrwa 40 lat. a ci co za niedługo będę przechodzić na emeryturę to mają już odłożone składki i kapitał. Po drugie lepiej samemu odkładasz inwestować niż ma to robić za nas ZUS. Przykładowo za te 500 zł mogę płacić ratę za mieszkanie 2 pokoje przez 40 lat, potem mogę je wynająć lub sprzedać.

    Odpowiedz
  • Daere(2019-09-26 07:23) Zgłoś naruszenie 121

    Przedsiebiorca i tak nie dostanie emerytury, za którą mógłby normalnie żyć. Prawdopodobnie nikt jej nie dostanie. Składki do ZUS to pieniądze wyrzucone w błoto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kjjjhh(2019-09-26 07:54) Zgłoś naruszenie 71

    Jak się ledwo przędzie na działalności to po zapłaceniu wysokiego zusu na zycie nie zostanie. Rzucenie działalność na rzecz etatu w przypadku osób w wieku 50+ jest przewaźnie niemozliwe bo takich dziadków nikt nie chce do pracy. No chyba ze moją status emeryta lub rencisty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex(2019-09-26 21:19) Zgłoś naruszenie 41

    Ale o co ta cała nagonka ? Przecież nie ma w tym niczego złego . W koncu jest uczciwie! I do tego chyba powinniśmy dążyć. Prawda ?

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz (szukaj na YouTube)(2019-09-26 01:36) Zgłoś naruszenie 32

    Drodzy oczadzeni rodacy - w Polsce już dawno powinna być krwawa rewolucja ! Przecież III RP oszukała konusowatych przedsiębiorców wielokrotnie. Choćby 30 lat temu - nie uprzedziła ich, że odda obcym nacjom filar polskiej państwowości - handel, monopolizując obrót towarowy w Polsce, co w konsekwencji doprowadzi do degradacji i upadku rodzimego handlu, a wraz z nim jego dostawców - drobnych producentów, importerów i rzemieślników. Dodatkowo dobijano mikroprzedsiebiorców szykanami i nadmiernymi daninami. Dla przykładu rękodzielnikom w 2014 roku podniesiono z dnia na dzień VAT o 15 % ( z 8 % do 23 %), niszcząc im warsztaty pracy. Poza tm władze państwowe torowały drogę do masowego importu towarowego produktów z krajów azjatyckich. Nikt 30 lat do chwili obecnej nie uprzedził społeczeństwa, że władze będą świadomie niszczyć polski plankton gospodarczy, aby utrudnić mu wznoszenie się na drabinie awansu gospodarczego od pucybuta, do fabrykanta. A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE OSKARŻENIE O SABOTAŻ GOSPODARCZY "POLSKICH" WŁADZ - OTÓŻ SKORO PRZEZ 8 LAT NIERZĄDÓW PATOLOGII OBYWATELSKIEJ I LUDOŻERCÓW Z PSL-u WŁADZE DOPROWADZIŁY DO OKRADZENIA BUDŻETU POLSKI Z SETEK MILIARDÓW ZŁOTYCH ( sama karuzela VAT między 250 a 350 miliardów), DODATKOWO PRZYZWALAJĄC DO CHWILI OBECNEJ OBCHODZENIE DANIN PUBLICZNYCH OBCYM POWAŻNYM "PRZEDSIĘBIORCOM" ( chociażby do chwili obecnej zwalniają obcy handel z podatków), A POLSKA MIMO TO SIĘ NIE ZAWALIŁA, TO OZNACZA, ŻE PAŃSTWO POLSKIE NIE DZIAŁAŁO W WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI ( wojna, kataklizm) ABY DOBIJAĆ MIKROPRZEDSIEBIORCÓW NADMIERNYM OBCIĄŻENIEM PODATKOWYM I PARA PODATKOWYM ZUS !!! Mamy do czynienia ze świadomym niszczeniem własnego narodu przez władze na Polskę, które przeprowadzają w Polsce cichy jej rozbiór i świadomie niszczą ekonomicznie małych "przedsiębiorców". A skoro są na to dowody, to teraz niech państwo polskie odbierze wyborcom głosującym na mafie ludożerców, zdrajców i folksdojczy z PO i PSL wyższe emerytury, jako kare za szkody wyrządzone mikroprzedsiębiorcom ich kartkami wyborczymi i dołoży tym degradowanym z całą świadomością biedakom do ich emerytur - łaski nie robią ! Nazywam się Krzysztof Kornatowicz. Na You Tube po moich personaliach znajdziecie moje audycje, w których dowiecie się, jak jesteście okradani z praw konstytucyjnych, oraz jak uczyniono z was, z nas współczesnych niewolników ekonomicznych.

    Odpowiedz
  • nie wierze(2019-09-26 17:15) Zgłoś naruszenie 21

    Czyli lepiej nie mieć ulg i płacić wysoki ZUS a emerytury i tak nie zobaczyć bo ten moloch upada waszym zdaniem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adriann(2019-09-26 21:14) Zgłoś naruszenie 21

    Ja jestem przedsiębiorcą I nie mam nic przeciwko.wrecz jestem za. Jesteś uczciwy I niczego się nie boję. Uczciwie traktuje swoich pracowników.

    Odpowiedz
  • Jagoda(2019-09-26 21:11) Zgłoś naruszenie 11

    Wiecie co ? Jeśli przedsiębiorcy są nieuczciwi to niestety sami są sobie winni. Wcale mi tych partaczy I kretaczy nie szkoda.

    Odpowiedz
  • lusterek(2019-09-26 22:36) Zgłoś naruszenie 01

    To nie jest żadna pułapka. Na litość boską, to jest wybór dla firm. Mogą decydować na co przeznaczyć pieniądze. Mogą wpłacać na prywatne emerytury albo PPK albo chować pieniądze do kieszeni.... Dorośli ludzie mają prawo sami decydować co zrobią ze swoimi pieniędzmi.

    Odpowiedz
  • authorre(2019-09-26 22:32) Zgłoś naruszenie 01

    Jak tak można wszystko krytykować? ZUS minimalnie podwyższony to krytykujecie, ZUS znacząco obniżony to krytykujecie.... Nie da się tego czytać. Rząd wyciąga rękę do firm a nie ustawia pułapkę. Puknijcie się w głowy.

    Odpowiedz
  • winnie(2019-09-26 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba możemy przyjąć, że przedsiębiorcy to ludzie dorośli, prawda? To skoro dorośli to chyba sami mogą podejmować decyzje, prawda? A więc rząd daje ludziom wybór i prawo do samodecydowania. Artykuł zaś sugeruje coś innego. Wstyd tak manipulować czytelnikami.

    Odpowiedz
  • ryjowiec(2019-09-26 16:53) Zgłoś naruszenie 01

    Opozycja wynajduje coraz to nowe problemy w tej obniżce składek aż żal patrzeć jak się miotają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • feniks(2019-09-26 18:01) Zgłoś naruszenie 01

    I tak tej emerytury by nie dostali na starość. Żaden problem.

    Odpowiedz
  • klifs(2019-09-26 17:55) Zgłoś naruszenie 01

    No i co z tego w sumie? System emerytalny i tak jest niewydolny. Lepiej, że państwo będzie mniej brać i można będzie samemu coś odłożyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • andżela(2019-09-26 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Brzydka manipulacja w tytule. Liczycie, że dalej ludzie nie przeczytają i będą myśleć, że rząd źle robi? Przeciez pozostawienie wolnego wyboru przedsiębiorcom to potraktowanie ich na poważnie. A co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi to już nie rządu sprawa.

    Odpowiedz