HRW: Chorwacja brutalnie traktuje migrantów. Nie powinna wejść do strefy Schengen

8 listopada 2019, 18:54 | Aktualizacja: 08.11.2019, 18:59
Źródło:PAP
Dubrownik

Dubrownikźródło: ShutterStock

Chorwacja nie powinna zostać włączona do strefy Schengen ze względu na brutalne traktowanie migrantów - oceniła w piątek w raporcie organizacja Human Rights Watch. Chodzi o ludzi, którzy na teren UE próbują przedostać się z Serbii oraz Bośni i Hercegowiny.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Nieeeee(2019-11-09 17:52) Zgłoś naruszenie 50

  To lewactwo jest coraz durniejsze...

  Odpowiedz
 • cacany(2019-11-09 10:43) Zgłoś naruszenie 130

  Państwo strzeże swoich granic i przepływu osób oraz stosuje prawo obowiązujące na terenie tego państwa. HRW się myli, to właśnie stosowanie prawa i faktyczna kontrola granic świadczy o tym, że to państwo nadaje się do Schengen, a HRW nie rozumie czym jest kontrola zewnętrznych granic Schengen. Niech HRW poczyta ustawodawstwo Chorwacji i odniesie się do konkretnych przepisów. Jeżeli ktoś nie stosuje się do prawa danego panstwa, to panstwo może stosować środki przymusu, by to prawo było jednak przestrzegane. Sama chęć przekroczenia granicy nie wystarczy. Muszą być jeszcze powody i dokumentacja odnośnie tego, w jakim celu zamierza ktoś przekroczyć granicę. Ani wiek, ani płeć, ani rasa nie mają tu nic do rzeczy. Prawo w tym względzie obowiązuje wszystkich.

  Odpowiedz
 • M5an(2019-11-09 09:57) Zgłoś naruszenie 350

  No właśnie na odwrót, fakt że "brutalnie traktują migrantów" dobrze o nich świadczy w kontekście wstąpienia do Schengen. Można im ufać, że ich granice będą szczelne.

  Odpowiedz
 • Skorek(2019-11-09 08:06) Zgłoś naruszenie 160

  Brutalnie to oni traktują zwyczaje, kulturę i zasady panujące w krajach Europy. Mieszkałem pare lat w UK i widziałem na własne oczy jak panoszą się w dzielnicach np. w Birmingham. Gdy tylko jest ich wystarczająca ilość to wprowadzają własne chore zasady często wzięte z ****** i radykalizując się próbują narzucić je innym. Jak się temu sprzeciwiasz to jesteś od razu rasistą i jeszcze ta poprawność polityczna lewackich rządów ech.

  Odpowiedz
 • Pytanie (2019-11-08 21:48) Zgłoś naruszenie 340

  To HRW niech tych przypakowanych młodych byków w markowych dresach przyjmie do swoich siedzib. Kto ich sponsoruje Soros?

  Odpowiedz
 • Curio(2019-11-08 19:15) Zgłoś naruszenie 700

  HRW to odklejeni od rzeczywistości idioci. Albo współpracownicy przemytników ludzi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze