Konkurencja na polskiej kolei wzrośnie? Rząd chce wpuścić do kraju zagranicznych przewoźników

14 stycznia 2020, 13:05 | Aktualizacja: 14.01.2020, 13:14
Źródło:PAP
pociąg, kolej, transport

pociąg, kolej, transportźródło: ShutterStock

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, która otworzy polski rynek pasażerskich przewozów koleją dla przewoźników z Unii Europejskiej - podało Centrum Informacyjne Rządu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Stary(2020-01-16 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    Stare niereformowalne grzyby won, młodych inteligentnych ludzi zatrudnić na PKP i kolej będzie jeździła na 102,

    Odpowiedz
  • Tom-ch monarchista(2020-01-14 23:54) Zgłoś naruszenie 11

    Dość marxizmu i jego zaleceń odnośnie własności lokomotyw i wagonów. Kto to chce dopłacać do PKP proszę bardzo ale z własnej kieszeni. Polacy chcą łożyć tylko na torowiska i trakcje

    Odpowiedz
  • Łukasz z Wilanowa(2020-01-14 21:48) Zgłoś naruszenie 70

    Moim zdaniem słusznie. Czy ktoś z Was jechał ostatnio PKP? Ceny kosmos. Jeżeli będą zagraniczni przewoźnicy nie oznacza to mniejszych dochodów dla Polski. Dlaczego ? Za korzystanie z dworców i dróg kolejowych zapłacą przewoźnicy z innych krajów, tak samo jak ciężarówki zagraniczne jeżdżące po naszych drogach płacą myto. Konkurencja jest zawsze potrzebna, żeby obniżyć ceny. Monopolista może je windować bez końca.

    Odpowiedz
  • Makin (2020-01-14 21:12) Zgłoś naruszenie 43

    Koleje zaczęły zarabiać, czas to zniszczyć, tak jak zniszczono polski handel, produkcję itd...

    Odpowiedz
  • Makin (2020-01-14 21:08) Zgłoś naruszenie 31

    Szkoda, że inne kraje nie są tak otwarte na przedsiębiorców z Polski przykład z branży transportowej... My zawsze musimy wychodzić przed szereg... Polska kolej świadczy usługi poza granicami kraju?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-14 14:56) Zgłoś naruszenie 63

    Konkurencja na szynach nie zaszkodzi!!! LooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • fdsfdsfds(2020-01-14 13:50) Zgłoś naruszenie 70

    maja płacic za korzystanie z naszych torów!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz