Lekkie wzrosty na europejskich parkietach

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
2 lutego 2010, 18:53
Panorama Budapesztu
Panorama Budapesztu/ST
Główne giełdy w Europie nieznacznie wzrastały przez cały dzień i tak też zakończyły notowania. Dobre nastroje panowały w regionie Europy Środkowej.

"Główne europejskie parkiety zaczęły dzień nieznacznie nad kreską, zwyżkując po 0,1-0,2 proc. Skala wzrostu szybko jednak powiększyła się do 0,7-0,8 proc." - napisał w komentarzu Roman Przasnyski, analityk Gold Finance.

Analityk dodał, że dość dobre nastroje panowały na giełdach naszego regionu.

"Indeksy w Bukareszcie i Moskwie zyskiwały po ponad 1 proc., w Sofii i Warszawie po 0,8 proc. W Budapeszcie wskaźnik oscylował w okolicach poniedziałkowego zamknięcia. Jedynie praski PX50 tracił wczesnym popołudniem 0,7 proc." - powiedział Przasnyski.

W efekcie na zamknięciu sesji nieznacznie spadł węgierski indeks BUX, który na zamknięciu stracił 0,33 proc. i wyniósł 21 858,25 pkt.

Francuski indeks CAC40 na zamknięciu wzrósł o 1,33 proc., do 3 812,13 pkt., a niemiecki DAX wzrósł o 0,98 proc., do 5.709,66 pkt.

Brytyjski indeks FTSE100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,68 proc., do 5 283,31 pkt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Tematy: giełda
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj