Z tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej wyłączone będzie 38,8 ha, a włączone do niej zostanie 74,7 ha gruntów. Jej powierzchnia wyniesie 1587 ha.

Do strefy zostały włączone tereny: Stalowej Wola (miasto), Radomia (miasto), Poniatowej (teren gminy), Siedlec (teren prywatny), Ryk (teren gminy) oraz Łap (teren gminy). Szacuje się, że na tych obszarach może powstać ok. 2400 nowych miejsc pracy, a poza strefą - dodatkowe 479 nowych miejsc pracy.

>>> Czytaj też: Poszerzanie Specjalnych Stref Ekonomicznych to zastrzyk pieniędzy dla regionu

Jedną z inwestycji, która powstanie w Siedlcach, będzie rozpoczęcie produkcji preparatów owocowych wysokiej jakości przy zastosowaniu innowacyjnej technologii. Inwestorem będzie firma ZENTIS POLSKA sp. z o.o., która planuje zrealizować te plany do końca 2013 r. Wybór innych projektów inwestycyjnych zostanie dokonany w drodze przetargu, po włączeniu gruntów do strefy,

Reklama

Według resortu gospodarski, na planowane przedsięwzięcia inwestorzy będą mogli uzyskać pomoc publiczną w wysokości 350 mln zł. W związku z realizowanymi projektami, wpływy pozyskane z podatków mogłyby wynieść ponad 1 mld 361 mln zł.

Znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej wchodzi w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.