Nastroje na rynkach globalnych i wahania EUR/USD będą do końca dnia wyznaczać trendy na złotym. Potencjalny wpływ na nie mogą mieć kolejne spekulacje odnośnie przyszłości Grecji, jakie niewątpliwie będą pojawiać się przy okazji dzisiejszego szczytu ministrów finansów Unii Europejskiej w Brukseli. Sama decyzja odnośnie Grecji zostanie najprawdopodobniej podjęta dopiero na czerwcowym szczycie Unii.

Rynek walutowy może też być wrażliwy na publikowane po południu dane makroekonomiczne z USA. Inwestorzy poznają wówczas kwietniowe dane o produkcji przemysłowej (prognoza: 0,4% M/M), pozwoleniach na budowę domów (prognoza: 590 tys.) i rozpoczętych budowach domów (prognoza: 570 tys.).

Na wykresie USD/PLN potencjalnym oporem, który w najbliższych dniach może powstrzymywać tę parę przed kontynuacją zwyżki zapoczątkowanej w pierwszych dniach maja, są okolice 2,80 zł. Analogiczną barierą dla EUR/PLN jest strefa 3,95-3,96 zł. W średnim terminie złoty w dalszym ciągu posiada potencjał aprecjacyjny, wynikający chociażby z oczekiwanych podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oraz sprzedaży przez Ministerstwo Finansów walut z funduszy europejskich.

Reklama