Mimo tej informacji na rynku instrumentów kredytowych widać było dalszy spadek premii za ryzyko. Pokazuje to, że od czasu zakończonego sukcesem greckiego rządu głosowania w parlamencie nastroje systematycznie poprawiają się i wzrasta apetyt na ryzyko.

Psychologicznie jednak negatywne informacje mogły ciążyć na wycenie wspólnej waluty. Tym bardziej, że dodatkowo stabilizująco na notowania oddziaływał dzień wolny od pracy w Stanach Zjednoczonych (Dzień Niepodległości). W efekcie na rynku EUR/USD kurs długo nie był w stanie pokonać oporu na poziomie 1,4550. Ostatecznie podczas poniedziałkowej sesji utrzymywał się w wąskim przedziale 1,4490-1,4560. Naszym zdaniem jest prawdopodobne, że przed czwartkowym posiedzeniem EBC obserwować będziemy większą presję na wzrost wartości euro.

Tezę o spadku awersji do ryzyka potwierdzać też może kontynuacja trendu wzrostowego na rynku EUR/CHF. W poniedziałek kurs wzrósł do poziomu 1,2350 (najwyższy od końca maja).

Na rynku EUR/PLN kurs obniżył się podczas poniedziałkowej sesji na krótko poniżej 3,94. Jest to lokalny poziom wsparcia technicznego, po przekroczeniu którego może dojść do spadku notowań w okolice 3,92. W przypadku złotego poza ogólną poprawą nastrojów na świecie pozytywnie oddziaływać może oczekiwanie na sprzedaż przez MSP oraz BGK pakietów akcji PKO BP S.A. Notowania CHF/PLN kontynuowały tendencję spadkową obniżając się w okolice 3,1870.

Reklama

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.