O rozmowie z Hollandem Bronisław Komorowski wspomniał też w trakcie poniedziałkowej debaty europejskiej w Pałacu Prezydenckim.

Prezydencki minister w rozmowie z PAP relacjonował, że polski prezydent, nawiązując do marcowego spotkania z Hollandem w Warszawie, wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy polsko-francuskiej, zarówno w wymiarze dwustronnym, jak i w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz UE i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Sokołowski powiedział, że Bronisław Komorowski zaprosił Hollande'a do złożenia wizyty w Warszawie. "Obaj rozmówcy zgodzili się, że spotkają się na marginesie szczytu NATO w Chicago" - dodał minister. Szczyt zaplanowano w dniach 20-21 maja.

Minister podkreślił, że Hollande w rozmowie z Bronisławem Komorowskim "wspominał marcową wizytę w Warszawie i serdeczne przyjęcie przez prezydenta Komorowskiego; wyraził też gotowość do zacieśnienia współpracy z Polską".

Reklama

Do spotkania Komorowskiego z ówczesnym kandydatem na urząd prezydenta Francji doszło 9 marca podczas wizyty Hollande'a w Warszawie.

Zwycięzca wyborów prezydenckich we Francji socjalista Francois Hollande uzyskał 51,62 proc. głosów, a jego rywal, ustępujący prezydent Nicolas Sarkozy - 48,38 proc. - poinformowało w poniedziałek francuskie MSW po przeliczeniu wszystkich kart do głosowania.

Triumf Hollande'a oznacza kres władzy prawicy w Pałacu Elizejskim po 17 latach nieprzerwanych rządów. Hollande będzie pierwszym lewicowym prezydentem Francji od czasu Francois Mitterranda, który piastował najwyższy urząd przez dwie siedmioletnie kadencje - w latach 1981-1995 roku.