Niedawno Facebook dokonał udanej transakcji, kupując Instagram, a już coraz głośniej jest o kolejnych firmach wybijających się w branży IT. Oto 9 start-upów, które mogą narobić sporo zamieszania na rynku jeszcze w tym roku.

Redaktorzy z Business Insider wybrali kilka start-upów z Doliny Krzemowej, które według nich mają szansę odnieść sukces porównywalny z osiągnięciami chociażby Instagramu – od czasu przejęcia firmy przez Marka Zuckenberga przybywa jej 5 milionów użytkowników tygodniowo.

Lataj z Hipmunkiem

Reklama

Hipmunk nie jest po prostu kolejną wyszukiwarką lotów (także hoteli). Wyniki poszukiwań wyświetlają się na jednej stronie i można je uszeregować według ceny, czasu trwania podróży lub też według stworzonych przez Hipmunka kryteriów, takich jak: „agonia” lub „ekstaza”. Już teraz Hipmunk jest jedną z najpopularniejszych tego typu stron w Stanach Zjednoczonych.

Jedź razem z Waze

Aplikacja społecznościowa Waze jest już bardzo popularna w USA. Umożliwia ona wymianę informacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Dzięki niej można sprawdzić nie tylko, w którym kierunku jechać, ale także gdzie pojawiają się korki lub inne utrudnienia.

Wypożycz samochód z Getaround

Getaround to wypożyczalnia samochodów online, której użytkownicy mogą odstąpić auto sąsiadom za niewielką prowizją. Cennik jest zróżnicowany: najtańsze auta można mieć już za 5 dolarów za godzinę, te najdroższe – nawet za 50-75 dolarów.

Card.io czyli zamiast kart kredytowej…

Start-up dla leniwych, stworzony dla osób, które nie mają czasu – na przykład stojąc w kolejce w sklepie - wstukiwać numeru karty kredytowej. Zamiast wybierać po kolei cyfry, wystarczy zrobić zdjęcie karty kredytowej za pomocą tej aplikacji.

Płać szybciej z Buck

Kolejna aplikacja, która przyspiesza proces płatności. Jeżeli raz coś zamówisz z Buckiem prze swojego smartfona, dane twojej karty kredytowej zostaną zapamiętane i nie będziesz musiał ponownie ich podawać.

Z Grindrem na randkę

Aplikacja na smartfona tylko dla homoseksualistów. Na podstawie usługi lokalizacji telefonu aplikacja umożliwia odnalezienie mężczyzn, którzy również mogą być zainteresowani spotkaniem z innym mężczyzną. Podobno z Grindra korzystają już miliony osób na całym świecie.

Ilu mas przyjaciół na Facebooku powie ci Klout

Klout mierzy, jak skutecznie potrafimy się wypromować na w serwisach społecznościowych. Klout Score jest to bowiem liczba określająca nasze wpływy w sieci na podstawie algorytmu, który budzi zresztą duże kontrowersje. W Stanach ten produkt sprzedaje się świetnie, coraz częściej pytają też o niego pracodawcy.

Socialcam pobije Instagrama?

Socialcam to „Instagram dla plików wideo”. Aplikacja ta ma wersję na iPhone’a i Androida, interesujący interfejs i szereg rozmaitych filtrów (np. sepia). Socialcam umożliwia wrzucenie filmiku automatycznie na Facebooka, Twittera i wiele innych stron.

Exec rozwiąże twój problem w 10 minut

Kolejny start-up Justina Kana, twórcy Justin.tv. Nieważne, czy chodzi o posprzątanie domu, naprawę komputera czy wykonanie jakiegokolwiek innego zadania – Exec chwali się, że w 10 minut znajdzie potrzebnego wam fachowca w pobliżu waszego miejsca zamieszkania, który na pewno rozwiąże wasz problem. Oprócz wersji webowej Exec ma być dostępny w formie aplikacji na iPhone’a.

Podsumowując: Nawet jeżeli tylko kilka z tych start-upów z Doliny Krzemowej odniesie sukces, nasze życie dzięki temu będzie dużo łatwiejsze i wygodniejsze.