Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,47 proc. do 12.676,05 pkt.

Nasdaq stracił 0,31 proc. i wyniósł 2.854,24 pkt.

Indeks S&P 500 spadł o 0,03 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.337,89 pkt.

Sprzedaż nowych domów w USA spadła w czerwcu do 350 tysięcy w ujęciu rocznym. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż nowych domów wyniesie 372 tys. Miesiąc wcześniej odnotowano 382 tys., po korekcie.

Reklama

Nastroje na rynku poprawiły w środę komentarze członka rady EBC Ewalda Nowotnego, który opowiedział się za zwiększeniem siły europejskiego funduszu stabilizacyjnego ESM. Nowotny ocenił, że są dobre argumenty za przyznaniem ESM licencji bankowej, która umożliwiałby funduszowi pożyczenie nieograniczonej liczby pieniędzy z EBC.

Ministerstwo Finansów Niemiec zdementowało doniesienia, według których Niemcy miałyby naciskać na Hiszpanię na wystąpienie o pakiet pomocowy przeznaczony na wykup rządowych obligacji tego kraju. W środę rano w hiszpańskiej gazecie "El Economista" napisano, że Niemcy naciskają na Hiszpanię, by ta wystąpiła o udzielenie jej 300 mld euro pomocy finansowej, która pozwoliłaby hiszpańskiemu rządowi na pokrycie potrzeb pożyczkowych przez dwa lata.

Amerykańska Rezerwa Federalna jest coraz bliżej decyzji o dodatkowym luzowaniu polityki monetarnej - poinformował The Wall Street Journal. Jak ocenia komentator dziennika, Jon Hilsenrath, uważany, za jednego najlepiej poinformowanych dziennikarzy zajmujących się amerykańskim bankiem centralnym, działania, obejmujące: dodatkowy skup obligacji, wydłużenia terminów zawartych w projekcji stóp procentowych lub obniżenie rezerw obowiązkowych, mogą zostać podjęte już na przyszłotygodniowym posiedzeniu FOMC, chociaż Fed może też wstrzymać się z decyzją do wrześniowego posiedzenia.

Ze spółek w centrum uwagi były najnowsze raporty z wynikami kwartalnymi.

Apple, największa na świecie spółka pod względem kapitalizacji giełdowej mocno zawiodła inwestorów swoimi dokonaniami za trzeci kwartał roku obrotowego. Dodatkowo rozczarowały jej prognozy na kwartał czwarty. Przychody Apple w trzecim kwartale roku obrotowego sięgnęły 35 mld dolarów, a zysk na akcję 9,32 USD. Rynek oczekiwał dużo wyższych przychodów (37,22 mld USD) oraz większego zysku na akcję (10,36 USD).

Prognozy Apple na czwarty kwartał roku obrotowego przewidują osiągnięcie 7,65 USD zysku netto na akcję oraz 34 mld dolarów przychodów. To sporo poniżej oczekiwań analityków, którzy zysk netto spółki na akcję szacowali na 10,22 USD, a przychody na 38 mld USD.

Po rozczarowujących wynikach kwartalnych i prognozach akcje Apple traciły ponad 4 proc.

Zysk operacyjny na akcję Boeinga wyniósł w II kwartale 1,27 USD. Analitycy oczekiwali w II kw. zysku 1,13 USD na akcję. Przychody Boeinga w II kw. wyniosły 20,01 mld USD. Analitycy spodziewali się wyniku 19,30 mld USD. Jednocześnie spółka podniosła prognozy wyników na ten rok. W 2012 r. Boeing spodziewa się zysku na akcję w granicach 4,40-4,60 USD wobec prognozowanych wcześniej 4,15-4,35 USD na akcję

Ponad 2 proc. rosły akcje Caterpillara, który zanotował w drugim kwartale zysk 2,54 USD na akcję. Analitycy spodziewali się zysku 2,28 USD na akcję. Przychody spółki w II kw. wyniosły 17,37 mld USD wobec prognoz 16,93 mld USD. Caterpillar podniósł swoje prognozy i w 2012 r. spodziewa się zysku na akcję na poziomie 9,60 USD, wobec wcześniejszych przewidywań na 9,50 USD. Spółka obniżyła jednocześnie prognozę przychodów w 2012 roku do przedziału 68-70 mld USD z 68-72 mld USD poprzednio.

Skorygowany zysk PepsiCo wyniósł 1,12 USD na akcję. Analitycy spodziewali się zysku 1,09 USD na akcję. Przychody spółki wyniosły w II kwartale 16,49 mld USD wobec prognozowanych przez analityków 16,56 mld USD. Po wynikach akcje Pepsi lekko rosły.

Spółka motoryzacyjna Ford zanotowała zysk na akcję po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych w wysokości 30 centów. To nieco lepszy wynik od prognoz analityków, którzy spodziewali się w II kw. zysku 29 centów na akcję. Przychody spółki w II kwartale 2012 roku wyniosły 33,3 mld USD. Tutaj analitycy spodziewali się wyniku 32,14 mld USD.

Ponad 20 proc. zniżkowały akcje Netflix po publikacji ostrożnych prognoz. Przez ostatnie pół roku kapitalizacja spółki zmniejszyła się o połowę.

W czwartek swoje wyniki kwartalne zaprezentują m.in. AstraZeneca, ExxonMobil, 3M, Credit Suisse, Dow Chemical, Pulte, Sprint, Amazon.com, Amgen, Facebook, Expedia oraz Starbucks, a w piątek Chevron, Merck, Barclays i DR Horton.