"Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. informuje, iż (...) rada nadzorcza podjęła uchwałę, mocą której zaakceptowała rekomendację zarządu spółki, co do podziału zysku spółki za rok obrotowy 2012. Zarząd spółki rekomenduje walnemu zgromadzeniu nie wypłacanie dywidendy i przeznaczenie zysku za rok obrotowy 2012 w wysokości 529.837.249,45 złotych w całości na kapitał zapasowy" - podano w komunikacie.

Podstawą decyzji zarządu co do podziału zysku był jeden z celów strategicznych spółki, jakim jest jak najszybsze obniżenie poziomu zadłużenia spółki, powstałego na skutek nabycia przez spółkę Telewizji Polsat, uzasadniono decyzję w komunikacie.

Dalej wyjaśniono, że konsekwentne, przedterminowe zmniejszenie poziomu zadłużenia spółki, a co za tym idzie - obniżenie wskaźnika dług netto/EBITDA, zgodnie z zapisami umów kredytowych spowoduje zarówno zmniejszenie nominalnych rat kredytu, jak również obciążeń odsetkowych i tym samym będzie miało pozytywny wpływ na kondycję finansową i wyniki Cyfrowego Polsatu w przyszłych okresach.

Cyfrowy Polsat może wypłacić dywidendę z zysku za 2013 r.

Reklama

Cyfrowy Polsat może wypłacić dywidendę z zysku za 2013 rok i planuje przyjęcie średnioterminowej polityki dywidendy na kolejne lata, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Dominika Libickiego.

"Wydaje się bardzo prawdopodobne, że od przyszłego roku spółka znowu zacznie wypłacać dywidendę tj. z zysku za 2013 rok w 2014 roku. Planujemy również, jeśli sytuacja rynkowa się nie zmieni, przyjęcie średnioterminowej polityki dywidendy na kolejne lata" - powiedział Libicki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że ogłoszenie polityki dywidendy spółka planuje wraz z ogłoszeniem wyników za ten rok.

Grupę kapitałową tworzą spółki: Cyfrowy Polsat - największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Telewizja Polsat - wiodący nadawca komercyjny w Polsce. Cyfrowy Polsat jest notowany na GPW od 2008 r. W 2012 r. spółka odnotowała 1,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.