Strony zawarły ponadto umowę dodatkową, która określa warunki handlowe, na jakich strony uzgodniły nowe zasady współpracy na tym Projekcie.

„Główne zmiany w stosunku do pierwotnej umowy konsorcjum wprowadzone Zmienioną Umową Konsorcjum zakładają:

a) wykonanie przez Rafako 99,99% prac na Projekcie Jaworzno oraz odpowiednio 0,01 % prac przez Mostostal Warszawa;

b) podział wynagrodzenia należnego każdemu z partnerów konsorcjum na Projekcie Jaworzno odpowiadający nowemu procentowemu zakresowi prac realizowanych przez danego partnera;

Reklama

c) Rafako, jako lider konsorcjum, uprawniony będzie do podejmowania samodzielnych decyzji oraz reprezentowania konsorcjum wobec zamawiającego w związku z Projektem Jaworzno, z wyłączeniem zamkniętego katalogu spraw zastrzeżonych Zmienioną Umową Konsorcjum do wspólnej decyzji partnerów konsorcjum" – czytamy w komunikacie.

W związku z zawarciem zmienionej umowy konsorcjum strony zawarły także umowę dodatkową, która określa warunki handlowe, na jakich strony uzgodniły nowe zasady współpracy na Projekcie Jaworzno w tym wynagrodzenie należne Mostostal Warszawa za zmniejszenie jego udziału w wynagrodzeniu i zakresie prac na Projekcie Jaworzno, podano również.

"Spółka opóźniła publikację warunków handlowych, na jakich strony zawarły Umowę Dodatkową, o czym spółka poinformowała Komisję Nadzoru Finansowego stosownym pismem. Opóźnienie zostało dokonane z uwagi na fakt, że ujawnienie warunków handlowych na obecnym etapie mogłoby naruszyć słuszny interes Rafako. Rafako poinformuje opinię publiczną o warunkach handlowych Umowy Dodatkowej osobnym raportem bieżącym w chwili, gdy taka publikacja nie będzie naruszać słusznego interesu Rafako, jednakże nie później niż do dnia 1 października 2013 roku., tj. w następnym dniu po dniu w którym upływa okres związania ofertą na Projekt Jaworzno" - czytamy dalej.

Przedmiotem umowy Projektu Jaworzno jest "budowa nowych mocy w technologiach węglowych w Tauron Wytwarzanie – Budowę bloku energetycznego o mocy 800 – 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II – w zakresie: kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku".

Pod koniec lipca Rafako podało, że podpisało z chińskimi firmami NCPE i CPECC umowę, zakładającą współpracę przy realizacji budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. W 2012 r. spółka odnotowała 1,29 mld zł skonsolidowanych przychodów. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej.