Zawód przyniósł też odczyt październikowej dynamiki produkcji przemysłowej, która spadła o 0,1 proc. m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,2 proc. m/m (poprzeczka i tak była ustawiona nisko, biorąc pod uwagę wzrost we wrześniu o 0,7 proc. m/m). Teraz warto będzie zerknąć na planowane na środę odczyty sprzedaży detalicznej i inflacji CPI. Mogą one określić na ile, wcześniejszy optymizm co do danych, był uzasadniony. W kontekście ostatniej wypowiedzi Janet Yellen, której zdaniem proces wychodzenia z QE3 będzie uzależniony od sytuacji makro (i raczej zakładając „mocne odczyty”), rynek zdaje się ponownie utwierdzać w tym, że FED nie ograniczy QE3 przed marcem 2014 r., na co od jakiegoś czasu wskazuje większość ekonomistów. Czas pokaże, czy słusznie. Pytanie, czy pomogą w tym publikowane w środę zapiski z ostatniego posiedzenia FED w październiku.

Indeks BOSSA USD pokazuje, że mimo rozczarowania dzisiejszymi danymi nie zeszliśmy poniżej poziomów, jakie odnotowano w środę wieczorem (po upublicznieniu protokołu Janet Yellen). To daje podstawy, aby sądzić, że przyszły tydzień wcale nie musi być zły dla dolara. Nadal kluczowe pozostaje wsparcie na 68,30-40 pkt. Tym samym nadal można oczekiwać, że do końca listopada przetestujemy okolice 69,40-65 pkt.

Z kolei na wykresie EUR/USD mieliśmy próbę naruszenia bariery 1,35 po fali słabych danych z USA. Była ona jednak krótkotrwała. Na dziennym wykresie mamy świecę doji, która nie wnosi wiele nowego do obrazu rynku. Wybicie ponad 1,3515-30 lub poniżej 1,3415 nada kierunek. Wciąż bardziej prawdopodobny jest ruch poniżej 1,3415, co dałoby szanse na test 1,3240 do końca miesiąca.

Nota prawna:

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.