Było to o tyle ciekawe, że na rynkach bazowych rentowności raczej testowały wsparcia techniczne, co powinno teoretycznie wspierać polskie obligacje. Również na pozostałych rynkach wschodzących nie widać silniejszych tendencji do przeceny aktywów skarbowych, a my staliśmy się w środę liderami przeceny. Już nieco lepiej polski rynek prezentuje się w perspektywie ostatniego tygodnia, po tym jak silniejsza przecena obligacji dotknęła takie państwa jak Turcja, RPA czy Rosja. Pod koniec sesji europejskiej obserwowaliśmy kolejną falę przeceny, ale już tym razem nastąpiła ona po publikacji indeksu U. Michigan z USA, który okazał się lepszy od oczekiwań ekonomistów. W efekcie rentowności amerykańskich Treasuries 10Y wzrosło o 4 pb do poziomu 2,74%. Po tym ruchu kwotowania polskich 10-letnich DS1023 wzrosły w okolice 4,50%. Co do kierunku, zmiany na rynku są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Spodziewamy się, że na koniec 2013 r. dochodowość DS1023 wzrośnie jeszcze o 30 pb do 4,80%, w ślad za US Treasuries (dla 10Y do 3,00%).

Z punktu widzenia polskiego rynku długu istotnym wydarzeniem będzie teraz aukcja zamiany, którą Ministerstwo Finansów zorganizuje 5 grudnia (czwartek). Póki co nie znamy szczegółów dotyczących emitowanych papierów

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.