Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2275 PLN za euro, 3,0347 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4776 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,298% w przypadku papierów 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego przyniosło wyhamowanie spadków polskiej waluty wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Wyniki wspominanego wczoraj referendum (ostatecznie 96,77% za przyłączeniem do Rosji) i brak zaostrzenia konfliktu na tejże bazie wsparły wyceny bardziej ryzykownych aktywów. Inwestorzy pozostają jednak ostrożni, gdyż trwa obecnie rozejm do 21 marca i ciągle nie wiadomo jak konflikt rozwinie się w przyszłości. Dlatego też niezwykle istotna wydaje się dzisiejsza konferencja Prezydenta Rosji, gdzie rynek doszukiwać się będzie potencjalnych sygnałów co do przyszłości Krymu i wschodniej Ukrainy. Z punktu widzenia złotego obserwowaliśmy stabilizację wraz z resztą koszyka walut CEE. Układ techniczny sprzyja wygenerowaniu mocniejszej korekty ostatnich zwyżek na parach, jednak niepokój związany z Krymem skutecznie ogranicza napływ kapitałów zagranicznych do złotego.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym. Rynek spodziewa się odpowiednio dynamiki na poziomie 0,2% r/r oraz 3,23% r/r. W szerszym ujęciu rynek zakłada, że poprawa sytuacji na rynku pracy będzie kontynuowana, a ostatnie wskazania obciążone były przede wszystkim zmianą próby badania GUS. Dodatkowo w trakcie dzisiejszej sesji MF poda wielkość podaży na czwartkową aukcję długu.

Z rynkowego punktu widzenia utrzymanie kwotowań poniżej zakresu 4,24-4,25 EUR/PLN sugeruje, że może dojść do próby odrobienia części strat i korekty w kierunku okolic 4,20 PLN. Analogiczny scenariusz możliwy jest dla pary CHF/PLN, gdzie zakres docelowy wynosi okolice 3,45 PLN. Para USD/PLN pozostaje w konsolidacji w obszarze 3,0175-3,0485 PLN. Realizacja powyższego pozytywnego scenariusza zależeć będzie prawdopodobnie od wpływu dzisiejszego wystąpienia Putina na rynki.

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty