Klimat wokół dolara jest wciąż lepszy za sprawą bardziej „jastrzębich” sygnałów płynących z FED, oraz „niezłych” danych makroekonomicznych z USA – wczoraj poznaliśmy zamówienia na dobra trwałego użytku za luty i szacunkowe PMI dla usług za marzec. Dzisiaj o godz. 13:30 poznamy ostateczny odczyt PKB za IV kwartał (prognoza 2,5 proc.), a także cotygodniowe dane nt. bezrobocia (szacunki 325 tys.). Z kolei o godz. 15:00 mamy publikację dynamiki podpisanych umów kupna domów w lutym.

Wydaje się jednak, że rynki finansowe mogą rozruszać dopiero jutrzejsze publikacje danych nt. wstępnej inflacji konsumenckiej w Niemczech za marzec, a także analogiczne wyliczenia dla całej strefy euro w poniedziałek. Będą one ważne w kontekście posiedzenia ECB zaplanowanego na przyszły czwartek, które już teraz budzi wiele emocji (rynek zastanawia się, czy pojawią się zapowiedzi jakichś konkretnych działań, czy też znów Bank pozostanie bierny, a Mario Draghi ograniczy się do przypomnienia rynkom, iż ma wiele możliwości..).

Na dziennym wykresie BOSSA USD widać wspomnianą w poprzednim akapicie białą świecę. Warto jednak dodać, że dopiero naruszenie poziomu 68,20 pkt. mogłoby skutkować próbą przebicia krótkoterminowej linii trendu spadkowego na 68,32 i testem kluczowych okolic 68,50-68,70 pkt. Niemniej coraz silniejszym wsparciem stają się okolice 68 pkt. i tym samym ich złamanie jest coraz mniej prawdopodobne.

Na EUR/USD opory można wyznaczyć w rejonie 1,3775-85 i dalej 1,3800-1,3810. Naruszenie tej ostatniej strefy może być trudne ze względu na coraz wyraźniejszy układ spadkowy. Tym samym rośnie prawdopodobieństwo złamania ostatniego minimum na 1,3748, co otworzyłoby drogę w okolice 1,3695-1,3715, chociaż większe prawdopodobieństwo rozegrania powyższego scenariusza jest jutro.

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.