Rynek spodziewa się wzrostu stopy bezrobocia z 5,8 proc. do 5,9 proc., przy utrzymaniu wskaźnika partycypacji na poziomie 64,7 proc. (swoją drogą nie jest on zbyt wysoki), a także wzrostu zatrudnienia (liczonego wg. innej metodologii) o 10 tys. etatów. Trudno jednoznacznie ocenić reakcję AUD na dane, nawet gdyby okazały się rozczarowujące. Pytanie, zatem, czy ciekawym pomysłem nie byłaby para AUD/NZD (także w kontekście wspominanej decyzji RBNZ z godz. 23:00).
Na dziennym wykresie AUD/NZD widać ładny trójkąt. Wsparcie to 1,0950, a opór 1,1015. W zależności od tego w którą stronę pójdzie rynek otrzymamy wybicie w stronę 1,0885-1,0910, lub szanse na wyjście ponad ważny opór 1,1050. Biorąc pod uwagę fakt, że nie wykluczamy rozczarowania decyzją RBNZ, a dolar australijski ma ostatnio lepszą prasę, bardziej prawdopodobny byłby scenariusz wyjścia górą z w/w formacji trójkąta.

Z kolei czwartkowy ranek może być atrakcyjny dla szwedzkiej waluty. O godz. 9:30 napłyną dane nt. inflacji CPI w maju. Mediana oczekiwań zakłada wzrost o 0,1 proc. m/m i spadek o 0,1 proc. r/r. Wyższe odczyty dałyby mocniejszy impuls do wzrostu korony szwedzkiej, która na przestrzeni ostatnich dni poprawiła swoją pozycję patrząc z punktu widzenia analizy technicznej (chociaż przy dość dużej zmienności w zeszłym tygodniu).

A na głównej parze walutowej, czyli EUR/USD mieliśmy dzisiaj konsolidację. Nie udało się pokonać rannego dołka na 1,3521, co sprawiło, że swoich sił spróbowali grający na korektę. Wybicie ponad opór na 1,3550 nie doprowadziło jednak do dalszej kontynuacji. Rynek sprytnie wykorzystał ten fakt (szczyt 1,3556) do rozegrania tematu zgodnie z obowiązującym, średnioterminowym trendem. Tym samym nadal należy spodziewać się testowania minimum z zeszłego tygodnia (1,3502), a w perspektywie kolejnych dni jego naruszenia i testu wpierw wsparć na 1,3480, a potem 2-letniej linii wzrostowej trendu przy 1,3440-50.

Nota prawna:

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.