26 milionów można wydać np. na aktywizację seniorów czy walkę z barierami architektonicznymi. Pomysłów jest wiele. Jarosław Jóźwiak dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Warszawy przyznaje, że wyobraźni warszawiakom nie brakowało.

Budowaliśmy w mieście wiele placów zabaw, ale nigdy nie pomyśleliśmy, by zorganizować taki plac dla osób niepełnosprawnych. Okazało się, że mieszkańcy wypatrzyli to w innym miejscu i chcą ten pomysł przenieść do Warszawy - mówi Jóźwiak.

Głosować można na trzy sposoby: internetowo na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, osobiście w wyznaczonych punktach (m.in. w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców oraz w innych punktach) oraz korespondencyjnie - przesyłając z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015” wypełnioną kartę do głosowania na adres właściwego miejscowo urzędu dzielnicy.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy - także ci, którzy nie są zameldowani w Warszawie oraz ci, którzy nie mają ukończonych osiemnastu lat. Zagłosować można na maksymalnie 5 projektów z listy dostępnej w danej dzielnicy. Jedynie na Białołęce, Ochocie oraz Woli mieszkańcy będą mogli wybrać maksymalnie 10 projektów. Listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego poznamy w przyszłym miesiącu.

Reklama

Zobacz również: 6 wskazówek, jak stworzyć w Polsce prawdziwe inteligentne miasto