Jednocześnie poziom rentowności netto działalności spółki będzie niższy r/r, z uwagi na dostępną na rynku trójmiejskim znaczną ofertę konkurencyjnych firm deweloperskich.

„Zmiana poziomu szacunków przychodów związana jest ze specyfiką działalności spółek deweloperskich. Termin oddania do użytkowania budynków w ramach prowadzonych przez Inpro projektów przypadał na końcówkę roku i pomimo wysokiego poziomu przedsprzedaży (tzn. liczby podpisanych umów deweloperskich) na projektach, nie udało się spółce wydać tylu mieszkań, ile spółka zakładała w pierwotnych szacunkach" – czytamy w komunikacie.

Przychód ze sprzedaży mieszkań nie wydanych w 2014 roku zostanie zaksięgowany w 2015 roku, podkreślono jednocześnie.

„W opinii spółki niższe przychody z działalności nie wpływają negatywnie na płynność finansową Inpro, ponieważ o płynności spółki deweloperskiej stanowi tzw. przedsprzedaż (wolumen podpisanych umów deweloperskich) oraz wielkość wpłaconych zaliczek na poczet zakupu lokali. A te dwie pozycje odnotowały w 2014 roku wysokie poziomy" – czytamy dalej.

Reklama

Prawidłowe wielkości odchylenia oraz przyczyny ich zaistnienia wskażemy w sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Inpro za 2014 rok, które zostanie opublikowane raportem okresowym w dniu 23.03.2015 roku, podsumowano w informacji.

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Inpro sięgnęły 178,35 mln zł w 2013 r.