"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez Atal SA z siedzibą w Cieszynie, w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C, D i E oraz praw do akcji serii E Atal SA z siedzibą w Cieszynie" - czytamy w komunikacie.

KNF podała, że termin udostępnienia prospektu emisyjnego do publicznej wiadomości przypada na piątek, 22 maja br.

Współoferującymi są Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Atal złożył prospekt emisyjny do KNF w listopadzie 2014 r. Jak wówczas informowano, spółka chciała zaoferować w ramach oferty publicznej do 6,5 mln nowych akcji serii E. Debiut spółki na rynku regulowanym GPW planowany był początkowo na I kw. 2015 r.

Notowany już na rynku Catalyst Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi projekty inwestycyjne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 447,7 mln zł w 2014 r.