"Zarząd Globe Trade Centre S.A. (GTC) niniejszym informuje, że jego główny akcjonariusz spółka LSREF III GTC Investments B.V. (Lone Star) ogłosiła w dniu dzisiejszym, że po pierwszym tygodniu przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje GTC pozostali akcjonariusze złożyli zapisy na sprzedaż 79 891 885 akcji, reprezentujących 22,7% udziału w kapitale GTC" - czytamy w komunikacie.

Akcje te wraz z walorami posiadanymi obecnie przez Lone Star stanowiącymi 32,5% kapitału zakładowego pozwolą Lone Star na osiągnięcie 55,2% kapitału zakładowego GTC, podano dalej.

Zapisy w wezwaniu, po cenie 5,5 zł za akcję GTC, potrwają do 3 czerwca 2015 r.

W ub. tygodniu LSREF III GTC Investments B.V. zdecydował o nabywaniu akcji w ramach wezwania na zasadach w nim przewidzianych, pomimo nieziszczenia się wcześniejszych warunków dotyczących emisji akcji.

Wezwanie zostało ogłoszone pod koniec marca za pośrednictwem Ipopema Securities. LSREF III GTC Investments B.V. ogłosił wezwanie na 117 685 000 akcji GTC, stanowiących 33,5% kapitału, po cenie 6,10 zł za sztukę przez pierwszych 5 dni zapisów, a następnie - 5,5 zł za sztukę.

Wcześniej walne zgromadzenie nie zaakceptowało propozycji emisji do 140 mln akcji.

Prezes GTC Thomas Kurzmann informował kilka dni temu, że spółka rozważy alternatywny sposób finansowania swojej strategii wzrostu oraz odświeżenia portfolio na kluczowych rynkach.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.