"Konsekwentna realizacja zmodyfikowanej strategii rozwoju grupy, kładącej duży nacisk na umacnianie relacji z obecnymi klientami i aktywne poszukiwanie nowych rynków przynosi owoce, czego dowodem jest wypracowany w minionym kwartale wynik. Kluczowy wpływ na osiągnięty w III kwartale wzrost sprzedaży miała realizacja kontraktu dla producenta systemów bezpieczeństwa kolei dużych prędkości, jak również zamówień z branży przemysłowej" - powiedział prezes spółki Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie. 

Według niego, osiągnięty w minionym kwartale wynik nie ma charakteru jednorazowego, gdyż spółka notuje stały wzrost zainteresowania unikalną technologią i bazującymi na niej produktami. "Jesteśmy na początku drogi, prowadzącej do podwojenia, w perspektywie 3 lat, sprzedaży z 2014 r. Mamy wszelkie predyspozycje ku temu, by ten cel osiągnąć" - dodał Piotrowski. 

Prezes wskazał też, że spółka chciałaby na terenie fabryki, w specjalnie dedykowanym ku temu budynkowi, aby powstało centrum badań i rozwoju, w którym będzie można testować detektory pod kątem konkretnych zastosowań. 

Vigo System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.