"Będziemy chcieli złożyć bardzo głęboką autopoprawkę do budżetu, ale najpierw chcielibyśmy zobaczyć, co zastaniemy" - powiedział ISBnews Kuźmiuk w sztabie wyborczym PiS.

"Będziemy dążyli do tego, żeby od przyszłego roku funkcjonował już podatek bankowy 0,39 proc. od aktywów" - dodał poseł.

Kuźmiuk zapowiedział też, że PiS będzie chciało rozmawiać z bankiem centralnym na temat "Programu banku centralnego", który ma przynieść ok. 350 mld zł w okresie co najmniej 7 lat. Według niego, byłby to program podobny do realizowanych np. w Wielkiej Brytanii czy na Węgrzech.

"Może być taka sytuacja, że obecna RPP uzna, że nie ma takiej potrzeby, ale według mnie dostęp do kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw jest ograniczony i będziemy chcieli to zmienić" - wskazał poseł PiS.

W wyborach parlamentarnych PiS uzyskało pierwsze miejsce z 37,7 proc. poparcia, natomiast Platforma Obywatelska (PO) znalazła się na drugim miejscu z 23,6 proc., wynika z nowych danych sondażu Ipsos late poll przeprowadzonego dla Polsat News, TVN24 i TVP.

Według opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych exit polls, PiS uzyskało 39,1 proc. poparcia, natomiast PO - 23,4 proc.

Według late polls, PiS może liczyć na 232 mandaty w 460-osobowym Sejmie (wg exit polls: 242), zaś PO - na 137 mandatów (exit polls: 133).

Wyniki sondażowe Late poll

Infografika

>>> Czytaj też: Demografia, migracje, utrzymanie finansowej wiarygodności Polski. Oto największe wyzwania dla nowego rządu