"Wydaje się, że pierwsze półrocze jest raczej pewne [jeśli chodzi o emisję akcji]. Nie wiem, czy to będzie styczeń, tak jak było zaplanowane. Już jesteśmy gotowi do przeprowadzenia emisji, ale teraz nie podejmiemy takiej decyzji, to by był, myślę, błąd z naszej strony" - powiedział Marszalik podczas uroczystości przeniesienia notowań spółki na rynek główny GPW z NewConnect.

Wyjaśnił, że spółka chce pozyskać 15-20 mln zł na zakup gruntów i - jeśli będzie taka potrzeba - finansowanie realizacji inwestycji.

"Jeśli będziemy emitować obligacje, to będzie to emisja dodatkowa [do emisji akcji]. Aktualnie rozmawiamy na temat emisji obligacji, nie zdecydowaliśmy, czy będą zabezpieczone czy nie, czy będą na Catalyst czy nie, ale jest to rząd wielkości 6-9%, jeśli chodzi o oprocentowanie" - powiedział prezes.

Poinformował także, że spółka podtrzymuje prognozy na 2015 i 2016 rok i będzie kontynuować politykę dywidendową.

"Przez ostatnie lata przeznaczaliśmy na dywidendę 1/3 zysku, myślę, że będzie to nadal na tym poziomie" - wyjaśnił Marszalik.

Prezes poinformował także, że spółka ma w ofercie mamy ok. 100 gotowych mieszkań i 30 domów. Rozpoczęła także niedawno inwestycję na 200 mieszkań, które obecnie są w przedsprzedaży.

"Negocjujemy zakup gruntu w Krakowie, który najprawdopodobniej dojdzie do skutku w tym roku, albo na początku przyszłego. Celujemy w działki, które mogą dać 8-15 tys. m2 PUM. To nas interesuje. Takich projektów byśmy chcieli mieć jednocześnie trzy. Tak to już jest nawet w tej chwili, może przy rozwoju działalności będziemy jednocześnie prowadzić cztery" - podsumował.

Na początku grudnia spółka podała w prospekcie, że oferta publiczna 200 tys. akcji nowej emisji serii G Orion Investments o szacunkowej wartości netto 11,26 mln zł rozpocznie się 18 stycznia od podania przedziału cenowego.

Grupa Orion Investment S.A. to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Dziś przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od lutego 2009 r.