Od 11 grudnia 2015 r. PGNiG kieruje b. minister gospodarki Piotr Woźniak, który na stanowisko tymczasowego prezesa został delegowany z Rady Nadzorczej spółki. Woźniak ma tę funkcję pełnić do marca br. W kierowaniu spółka pomagają mu trzej prokurenci - Bogusław Marzec, Janusz Kowalski i Maciej Woźniak.

Według opinii rynku zarówno Woźniak, jak i jego współpracownicy mają wielkie szanse na wygranie konkursu. Woźniak, który oprócz kierowania resortem gospodarki w rządzie PiS w latach 2005 - 2007, w latach 2011 - 2013 był wiceministrem środowiska, Głównym Geologiem Kraju. W latach 2000–2002 był wiceprezesem zarządu PGNiG ds. handlu i restrukturyzacji.

Pod koniec grudnia w rozmowie z PAP pytany o plany spółki powiedział, że jednym z najważniejszych zadań jest stabilizacja portfela importowego.

"Powinniśmy podążać za modelem charakterystycznym dla państw zachodnich, jeśli chodzi o źródła i kierunki dostaw. Należy wrócić do pomysłu budowy rurociągu, którym moglibyśmy sprowadzać gaz ze złóż na Morzu Północnym. To jest rejon, który jest stabilnym źródłem dostaw gazu w Europie od wielu lat. Dodatkowo, projekt budowy rurociągu dającego Polsce dostęp do gazu ze złóż na Morzu Północnym pozwoli GK PGNiG na wykorzystanie naturalnych synergii pomiędzy segmentami grupy" - podkreślił Woźniak.

"Mam na myśli sprowadzanie na polski rynek gazu, który PGNiG wydobywa na norweskim szelfie kontynentalnym. Taka możliwość byłaby kolejnym argumentem przemawiającym za rozwojem należącego do PGNiG portfela upstream w tym regionie, co zresztą dotychczas wpływało pozytywnie na wyniki firmy" - dodał.

>>> Czytaj też: Trzęsienie ziemie we władzach PGNiG. Wymiana połowy składu rady nadzorczej