Plaza Centers sprzedaje działkę w greckim Pireusie za 4,7 mln euroWarszawa, 08.04.2016 (ISBnews) - Plaza Centers N.V. ma wiążącą, wstępną umowę warunkową sprzedaży działki na ok. 15 tys. m2 w Pireusie, koło Aten w Grecji za 4,7 mln euro, podała spółka.

"Umowa jest uwarunkowana m.in. due diligence, co potrwa do sześciu miesięcy" – czytamy w komunikacie.

Od 2009 działka ma pozwolenie na budowę centrum handlowego, ale Plaza nie podjęła się realizacji projektu ze względu na warunki rynkowe, podano również.

"Zgodnie z planem restrukturyzacyjnym 75% gotówki netto z transakcji ma docelowo trafić do obligatariuszy Plaza" – czytamy dalej.

"Transakcja jest częścią strategii wychodzenia z aktywów, nie będących kluczowymi dla grupy i koncentracji na aktywach w Rumunii i Serbii, oferujących przychody wyższej jakości, jak również wypełnia nasze zobowiązania wobec obligatariuszy" – powiedział CFO i p.o. CEO Plaza Centers Roy Linden, cytowany w komunikacie.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)