"Aktywnie się przyglądamy możliwościom. W RPA i na którymś z rynków zachodnich debiut byłby możliwy do końca przyszłego roku. Z debiutem w Warszawie czekamy na legislację" - powiedział Dyjas podczas konferencji pt. "Perspektywy rozwoju REIT w Polsce".

Jako możliwe giełdy wskazał m.in. luksemburską, frankfurcką lub londyńską.

"Echo miało dość duże portfolio wynajętych nieruchomości, Griffin podobnie - wybraliśmy z nich, co najlepsze i stworzyliśmy spółkę, która przypomina REIT na tyle, na ile to możliwe w Polsce" - podkreślił.

Przypomniał, że REIT Griffina ma teraz gross asset value ok. 1,35 mld euro i do tej kwoty w 3-4 lata chce dodać ok. 1 mld euro GAV, z czego 1/2 do 2/3 może uzupełnić z własnych projektów deweloperskich.

W marcu Griffin podał, że Echo Investment, Griffin Real Estate i Redefine Properties stworzą pierwszy nieruchomościowy fundusz inwestycyjny o formule typu REIT oparty na nieruchomościach ulokowanych Polsce.

Redefine Properties Limited, to południowo afrykański REIT. Wchodzi w skład indeksu TOP 40 giełdy w Johannesburgu. Zarządza aktywami wartości 65 mld ZAR (około 4 mld euro). Firma jest notowana na giełdzie w Johannesburgu od 2000 roku i od tego czasu systematycznie zwiększa swoją wartość.

(ISBnews)