"Transakcja zostanie zrealizowana poprzez nabycie przez spółkę zależną emitenta od sprzedających udziału reprezentującego 100% kapitału zakładowego "5 Hotel Kft", spółki z siedzibą w Budapeszcie, utworzonej i działającej zgodnie z prawem węgierskim, która jest właścicielem powyższych hoteli" – czytamy w komunikacie.

Spółka zależna emitenta i sprzedający uzgodnili, że łączne wynagrodzenie, które zostanie zapłacone w ramach powyższej transakcji wyniesie 64,3 mln euro netto, uwzględniając ewentualną korektę tej kwoty, w zależności od wysokości kapitału obrotowego w momencie transakcji, podano również.

"Umowa sprzedaży zostanie podpisana przez strony po uzgodnieniu wszystkich warunków i zgromadzeniu dokumentacji prawnej związanej z transakcją, lecz nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r. Celem nabycia udziału jest optymalizacja działalności hotelowej prowadzonej przez spółkę zależną emitenta poprzez wyeliminowanie kosztów związanych z leasingiem hoteli" – czytamy dalej.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce.

(ISBnews)