Ergis ma warunkową umowę z Saule ws. projektu dotyczącego folii UHB-PETWarszawa, 16.10.2017 (ISBnews) - Ergis podpisał z Saule warunkową umowę o współpracy, której celem jest rozwój produkcji ultrabarierowych folii z PET (UHB-PET) do zastosowań w giętkich elementach elektronicznych (flexibile electronics), podała spółka.

"Umowa będzie obowiązywała pod warunkiem uzyskania przez Saule od NCBiR zgody na komercjalizację produktów poprzez udzielenie licencji na rzecz Ergis" - czytamy w komunikacie.

W połowie września Ergis podał, że planuje we współpracy z Saule uruchomić produkcję unikatowych odmian ultrabarierowych folii z PET (UHB-PET) do zastosowań w giętkich elementach elektronicznych. Całkowity koszt projektu szacowany jest na ok. 100 mln zł, wydatkowanych w latach 2020-2025.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)