"W perspektywie kolejnych lat, spółka zakłada rozwój, niezależnie funkcjonujących od przychodni enel-med, specjalistycznych kliniki stomatologicznych. Uruchomienie pierwszej takiej kliniki planowane jest na rok 2022" - czytamy w raporcie półrocznym.

Wobec stałego wzrostu rynku prywatnych usług medycznych i rosnących przychodów w obszarze stomatologii, w II półroczu bieżącego roku planowana jest modernizacja dwóch oddziałów enel-med: w oddziale Zacisze zostanie uruchomiona klinika stomatologiczna z ofertą chirurgii stomatologicznej jednego dnia, w oddziale łódzkim Manufaktura do dyspozycji pacjentów zostaną oddane kolejne 2 gabinety stomatologiczne, wskazano także.

Reklama

Spółka podała również, że rosnąca popularność oraz dynamika sprzedaży usług z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, jak również znakomita pozycja konkurencyjna marki Estell, skłaniają ją do inwestowania w kolejne kliniki.

Enel-Med w II kw. przeprowadził emisję akcji serii E, której łączna wartość wyniosła 80,6 mln zł. Pozyskane w drodze emisji fundusze spółka zamierza przeznaczyć przede wszystkim na rozwój sieci (m.in. stomatologia, przychodnie abonamentowe, diagnostyka obrazowa, medycyna estetyczna, przychodnie specjalistyczne) oraz cyfryzację usług, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju telemedycyny oraz e-commerce.

Enel-Med miał 0,15 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. br. wobec 2,28 mln zł straty rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 0,15 mln zł wobec 7,45 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 215,29 mln zł w I poł. br. wobec 196,1 mln zł rok wcześniej.

Centrum Medyczne Enel-Med jest prywatnym operatorem usług medycznych w Polsce, obecnym na polskim rynku ochrony zdrowia od 1993 roku. Spółka świadczy usługi medyczne w 41 placówkach własnych i 1 600 partnerskich. Od 2011 roku jest spółką notowaną na GPW.

(ISBnews)