Przemysław Gdański zostanie nowym prezesem BGŻ BNP Paribas - źródłoWarszawa, 02.10.2017 (ISBnews) - Grupa BNP Paribas podjęła decyzję o powierzeniu funkcji prezesa zarządu BGŻ BNP Paribas Przemysławowi Gdańskiemu, który do 25 października br. pozostaje wiceprezesem mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, dowiedziała się agencja ISBnews.

Według źródeł ISBnews zbliżonych do banku, decyzja ma zostać ogłoszona "wkrótce", zaś Gdański nowe obowiązki ma przejąć w listopadzie.

We wrześniu mBank podał, że wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej Przemysław Gdański zdecydował się odejść z firmy. Stanowisko będzie piastować do 25 października br. Gdański był w zarządzie banku przez blisko 9 lat.

Także we wrześniu br. BGŻ BNP Paribas poinformował, że Tomasz Bogus złożył rezygnację ze skutkiem na 31 października 2017 r. z funkcji prezesa zarządu banku. Bogus objął od funkcję prezesa 1 września 2015 r.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, na liście kandydatów na nowego prezesa BGŻ BNP Paribas jest Przemysław Gdański, a na giełdzie są też nazwiska wywodzących się z Alior Banku: Krzysztofa Czuby oraz Wojciecha Sobieraja.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)