"Dostępne 5 mld zł finansowania wynika z programu, którego zapadalność przypada na grudzień 2022 r. Grupa podejmuje aktywne działania, jest w zaawansowanych rozmowach z bankiem multilateralnym odnośnie nowego finansowania" - powiedział Surma podczas telekonferencji prasowej.

Tauron rozpoczął również prace do pozyskania nowego finansowania na rynku krajowym

"Pewnie w najbliższych tygodniach i miesiącach należy się spodziewać informacji w sprawie refinansowania programu na 6 mld zł" - dodał wiceprezes.

Tauron podał w prezentacji, że w tej chwili ma dostępne finansowanie w wysokości 5 010 mln zł, w tym 4 560 mln zł w kredytach i 450 mln zł w obligacjach.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)