Jak tłumaczy, „dziś założenia do tej ustawy wypracowują środowiska eksperckie, swój wkład przygotowuje także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. – Na komisji omówimy część z tych pomysłów. Rozmawiałem już z marszałkiem Szymonem Hołownią, aby stworzyć również otwarte forum o mediach publicznych. Zakładam, że po wakacjach, prawdopodobnie we wrześniu, zajmiemy się pracą nad konkretnym dokumentem – wskazuje parlamentarzysta KO.

Poseł Maciej Wróbel potwierdza także styczniowe doniesienia DGP. Wśród omawianych pomysłów znajduje się m.in. zwiększenie liczby członków KRRiT z pięciu do sześciu. – Pytanie, czy Senat będzie powoływał jednego członka, tak jak jest teraz, czy dwóch. Dyskusja toczy się także wokół ewentualnej wymiany połowy składu KRRiT w połowie kadencji, co trzy lata – tłumaczy szef sejmowej podkomisji ds. mediów.

Zmiany mają dotyczyć także finansowania mediów publicznych. Jak zapewnia, od przyszłego roku „abonament RTV nie będzie dalej funkcjonował”. - Nad tym, czym go zastąpić, ciągle toczą się rozmowy – wskazuje poseł Maciej Wróbel.

Całość wywiadu w jutrzejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej

Reklama