"Już dziś możemy się pochwalić wdrożeniami pierwszych mobilnych sieci działających w oparciu o technologie 5G. Do końca 2024 r. chcielibyśmy utworzyć wspólnie z naszymi klientami 40 takich sieci" - powiedział Leśniewska podczas prezentacji strategii .Grow Orange Polska na lata 2021-2024.

Dodała, że fabryki są pierwszą główną kategorią klientów, którzy mogą być zainteresowani własnymi wewnętrznymi sieciami opartymi o 5G.

Reklama

"Miele jest klientem, które od razu był zainteresowany i chciał wspólnie z nami zrobić takie przedsięwzięcie. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi klientami, fabrykami, ale również interesują nas lotniska, czy centra logistyczne, transportowe - to w te obszary chcielibyśmy inwestować. Zawsze jest to bardzo bliska współpraca z klientami" - dodała Leśniewska.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)