Warszawa, 11.04.2019 (ISBnews) - Constance Care planuje wejście na NewConnect do końca bieżącego roku, poinformował ISBnews prezes Jacek Walukiewicz.
"Spółka przygotowuje się do wejścia na New Connect. Debiut zaplanowany jest na koniec 2019 r. Środki potrzebne na realizację inwestycji spółka planuje pozyskać z kilku źródeł - kredytu inwestycyjnego, unijnych dotacji, ale także od inwestorów poprzez przeprowadzenie oferty" - powiedział ISBnews Walukiewicz.
Spółka ma w Kierszku pod Warszawą jedyny w Polsce ośrodek rehabilitacyjny, który oferuje swoim pacjentom leczenie przy użyciu najnowszych rozwiązań robotycznych na świecie, w tym terapię przy pomocy jedynego na świecie aktywnego egzoszkieletu HAL.
"Trzeba nadmienić, że poza Japonią tylko cztery ośrodki na świecie mają możliwość prowadzenia terapii HAL, w Europie jest to jedna z największych klinik neurologicznych - Universitätsklinik Bergmannsheil z Bochum, w USA Brooks Rehabilitation, jedna z największych klinik w USA. Constance Care jest zatem w doborowym towarzystwie" - wymienił Walukiewicz.
Constance Care dysponuje robotem HAL (ang. Hybrid Assistive Limb), czyli aktywny egzoszkielet, którego nie można kupić, a jedynie otrzymać do użytkowania od japońskiej firmy Cyberdyne współpracującej z Uniwersytetem Tokio, podkreślił szef firmy.
"Aby do tego doszło, należy przekonać władze spółki, że firma będzie w stanie w sposób prawidłowy wykorzystywać HAL w rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami neruologicznymi i ortopedycznymi. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ Japończycy prowadzą politykę, która ogranicza dostęp do ich wyrobów jedynie do skrupulatnie wyselekcjonowanych firm" - zaznaczył prezes.
Historia powstania Constance Care zaczęła się w 2007 r., kiedy to jedna z austriackich firm zgłosiła się do Jacka Walukiewicza, obecnego prezesa spółki, z prośbą o rozpoznanie sektora medycznego w Polsce pod kątem otworzenia szpitala rehabilitacyjnego. Austriacy do Polski nie weszli, ale wiedza, jaką posiadł obecny prezes Constance Care pozwoliła mu w 2013 roku powołać do życia nowoczesne centrum rehabilitacji.
"Obecnie trwają prace nad rozbudową centrum oraz budową szpitala rehabilitacyjnego, który ma zostać oddany do użytku pod koniec 2020 r. Szpital będzie posiadał oddział diagnostyczny wyposażony w najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, salę endoskopową oraz blok operacyjny złożony z dwóch sal operacyjnych, z czego jedna wspomagana będzie przez najnowocześniejszego robota chirurgicznego. Umożliwi to wykonywanie mikroinwazyjnych operacji w obszarze kręgosłupa" - wskazał szef firmy.
Sebastian Gawłowski
(ISBnews)