APS Energia planuje inwestycje w B+R, m.in. w obszarze trakcjiWarszawa, 27.05.2019 (ISBnews) - APS Energia planuje inwestować w badania i rozwój, m.in. w obszarze trakcji. Pierwsza sprzedaż urządzenia napędowego dla tramwajów powinna nastąpić w I połowie 2020 r., poinformował ISBnews prezes Piotr Szewczyk.

"Największe nakłady inwestycyjne będą związane z badaniami i rozwojem. W tym roku będzie to kilka milionów złotych" - powiedział Szewczyk w rozmowie z ISBnews.

Są to głównie projekty związane z trakcją, z nowymi elementami, projekty przetwornic statycznych i napędowych dla kolei i dla tramwajów. APS Energia ma już gotowy prototyp urządzenia napędowego dla tramwajów i wchodzi w etap jego testów.

"Pierwsze sprzedaże mogą się pojawić w I połowie przyszłego roku" - wskazał prezes.

Z produktami z obszaru trakcji spółka wejdzie także na rynek rosyjski, kiedy już przetestuje urządzenia w Polsce.

"Rozważamy założenie spółek celowych na rynkach zagranicznych, które zajmowałyby się obszarem trakcji" - dodał prezes.

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 123,93 mln zł w 2018 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)