Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

12 pomysłów Elona Muska, czyli co chodzi po głowie słynnemu CEO Tesla Motors

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Elon Musk, urodzony w RPA, jest współzałożycielem PayPala, który wystartował w 1998 roku. Serwis internetowych płatności sprzedał się cztery lata później za 1,5 mld USD. Przedsiębiorca pomagał też uruchomić spółkę produkującą samochody elektryczne Tesla Motors, której wartość rynkowa sięga teraz 18 mld USD oraz Space Exploration Technologies – producenta rakiet. Obecnie zarządza obiema spółkami. Jest też przewodniczącym rady dyrektorów SolarCity, jednego z największych dostawców kolektorów słonecznych w USA. Pomimo i tak już długiej listy osiągnięć, Musk nie jest jeszcze gotów odlecieć swoim statkiem kosmicznym gdzieś na spokojna planetę, gdzie mógłby spędzić emeryturę. Zamiast tego snuje kolejne wielkie wizje, takie jak samoloty na prąd, nowy środek transportu czy budowa pierwszego miasta na Marsie. 42-letni miliarder mógłby śmiało dodać do swojej listy projektów nieśmiertelność - ma wystarczającą ilość pomysłów na co najmniej na kilka żyć. Oto mały przegląd ambitnych planów kiełkujących w umyśle Muska.
Elon Musk, urodzony w RPA, jest współzałożycielem PayPala, który wystartował w 1998 roku. Serwis internetowych płatności sprzedał się cztery lata później za 1,5 mld USD. Przedsiębiorca pomagał też uruchomić spółkę produkującą samochody elektryczne Tesla Motors, której wartość rynkowa sięga teraz 18 mld USD oraz Space Exploration Technologies – producenta rakiet. Obecnie zarządza obiema spółkami. Jest też przewodniczącym rady dyrektorów SolarCity, jednego z największych dostawców kolektorów słonecznych w USA. Pomimo i tak już długiej listy osiągnięć, Musk nie jest jeszcze gotów odlecieć swoim statkiem kosmicznym gdzieś na spokojna planetę, gdzie mógłby spędzić emeryturę. Zamiast tego snuje kolejne wielkie wizje, takie jak samoloty na prąd, nowy środek transportu czy budowa pierwszego miasta na Marsie. 42-letni miliarder mógłby śmiało dodać do swojej listy projektów nieśmiertelność - ma wystarczającą ilość pomysłów na co najmniej na kilka żyć. Oto mały przegląd ambitnych planów kiełkujących w umyśle Muska. / Bloomberg / Noah Berger
W ciągu ostatnich lat udało mu się już wdrożyć kilka swoich innowacyjnych pomysłów. Niektóre okazały się bardzo dochodowe. Co jeszcze wymyśli współtwórca PayPala, filantrop, biznesmen kierujący trzema spółkami i wizjoner, który planuje spędzić emeryturę na Marsie? Oto jego najnowsze projekty.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Kosmonauta
  2016-11-19 07:27
  Wg opisu do zdj. nr 4 rakiety SpaxeX potrafią lądować w kosmosie! "Zespół inżynierów SpaceX skonstruował suborbitalną rakietę testową, nazwaną „konikiem polnym” (ang. Grasshopper), która z sukcesem wystartowała i bezpiecznie wylądowała w kosmosie."
  0
  zgłoś
 • shady
  2016-02-23 12:26
  to jest naprawdę niezwykły człowiek, bardzo zmienił i nadal zmienia nasze codzienne życie. Miałam okazję czytać jego biografię, która muszę przyznać zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze jej czytać czym prędzej polecam to zmienić.
  1
  zgłoś
 • RGB
  2015-04-14 08:34
  Uwielbiam faceta, jak podczas jednego z wywiadów dziennikarz zapytał co co będzie robił później, gdy już wyśle ludzi na Marsa, odpowiedział: "zajmę się wtedy ambitniejszymi projektami".
  0
  zgłoś
 • dupa
  2015-01-02 02:10
  Hipersoniczny cool jet... Niech żyje polska jezyk :-/
  1
  zgłoś
 • Usausa
  2014-10-10 14:01
  Wystarczy popatrzec ile kosztowalo podatnika stworzenie jednego miejsca pracy w firmach takich jak Gooritch lub Dell - 10 000 PLN. To jest zdrowa konkurencja? Gdyby dac taka ulge podatkowa malemu, polsiemu przedsiebiorcy, steorzyl by trzy po odpowiedniej inwestycji i kapital zostal by w kraju. Dell sie szubko zwinal, sprzedal swoje blaszaki i pewnie kozysta z glupoty w jakims innym kraju.
  0
  zgłoś
 • m1
  2014-09-23 17:58
  Wszystko fajnie, tylko czy on chodzi w pielgrzymkach do Lichenia i Częstochowy?
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej