- Czy masz chwilę na rozmowę. Mój numer to… - napisał ze swojego konta we wtorek właściciel Tesli. Musk szybko usunął wiadomość.

Tweet wzbudził falę spekulacji na temat powodów wysłania wiadomości. Wśród nich pojawiły się takie hipotezy jak próba zrekrutowania Cormacka przez Muska lub chęć nawiązania współpracy przez CEO Tesli z Oculusem (którego właścicielem jest Facebook).

Rzecznik prasowy Facebooka poinformował, że Cormack nie opuści firmy. Przedstawiciele Tesli i Space Exploration Technologies nie udzielili komentarza do sprawy.

Facebook przejął Oculusa w 2014 roku za 2 mld dol. Specjalizujący się w technologiach z zakresu wirtualnej rzeczywistości Cormack wcześniej zajmował się przemysłem kosmicznym. Wycofał się jednak z tego biznesu w 2013 roku. Jednak nie stracił zainteresowania branżą i od tamtego czasu utrzymuje kontakt z Muskiem.

Numer, który przypadkowo podał Musk jest nieaktywny i odpowiada pocztą głosową. „Znalazłeś sposób na dotarcie do mnie. Przesyłam gratulacje i wyrazy szacunku” – możemy usłyszeć.