Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 błędów, których nie wolno popełnić przy sprzedaży mieszkania

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Bałagan w mieszkaniu
Bałagan w mieszkaniu / ShutterStock
Profesjonalna sesja zdjęciowa, dobrze przygotowane ogłoszenie na portalach i kolejka chętnych do oglądania – sytuacja idealna dla osoby chcącej sprzedać mieszkanie. Ale jeden zły krok podczas oględzin może przekreślić przygotowania i odstraszyć potencjalnych kupujących. Oto najczęściej powtarzające się błędy, które popełniają sprzedający nieruchomości.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • raptus
  2015-09-15 14:37
  Żyrant ze Spychowa, a czy skutek nieprawidłowości to rzeczywiście musi być zagrożenie lub utrudnienie życia? Nie można dochodzić swojego przy dowolnej niezgodności produktu z planami? właśnie jestem na kupnie mieszkania i powiem szczerze, że podchodzę trochę nieufnie, bo nie mam doświadczenia w czytaniu umów zgodnie z ich prawnym wydźwiękiem. I tak się zastanawiam, czy jesli przeniesienie aktu wlasności następuje dopiero po wpłaceniu całości nalezności (tak czytam np tutaj http://www.geogrupa.pl/warunki-zakupu/umowa.html ), to jak to jest z jakimiś błędami, które pojawiłyby się wczesniej?
  0
  zgłoś
 • najemca
  2014-12-03 17:16
  I to samo się tyczy wynajmu.
  0
  zgłoś
 • mist
  2014-12-03 11:02
  Najbardziej potrzebny jest plan mieszkania. Nawet orientacyjny, byle byl.
  0
  zgłoś
 • kasia
  2014-10-15 19:21
  heh nieżle zilustrowany artykuł, ale jest w nim sporo prawdy. Ja zrobiłam porządek w moim mieszkaniu przed sprzedażą, klucze oddałam jednemu z biur nieruchomości i o więcej sie nie martwiłam mieszkanie zostałe sprzedane tak jak tego oczekiwałam.
  0
  zgłoś
 • piwo
  2014-10-04 11:46
  " Nie ma co nazywać apartamentem klitki w wielkiej płycie na peryferiach miasta ani „nowoczesnym wnętrzem” lokalu z tapetami"
  chyba autor nie ma zbyt dużego pojęcia o współczesnych materiałach do wykończeń i aranżacji wnętrz, skoro uważa tapety za materiał nie nowoczesny.
  0
  zgłoś
 • Żyrant ze Spychowa
  2014-10-04 07:34
  Dziwny trend koncentrowania się na metodach odpicowania chaty a nie na rzetelnym przedstawieniu oferty. Mieszkanie/dom to nie masowy produkt, ale miejsce gdzie spędzamy większość czasu. Kupując mieszkanie u developera przez wiele lat mamy prawo dochodzić swoich praw, gdyby jakieś prace były źle wykonane, niezgodnie z normami, a skutek zagrażałby życiu lub je utrudniał. Przy zakupie samochodu porada aby umyć silnik może poprawi efekt wizualny, ale wzbudzi podejrzenie że ktoś coś przy nim kombinował. Jak w Irlandii wynajmowałem mieszkanie to fakt że ktoś je dopiero co wyremontował i pomalował był odbierany jako dowód ,że widocznie nie radził sobie z grzybem na ścianach. Gdybym ja kupował dowolne mieszkanie to preferowałbym mieszkania z dawno uleżanymi tynkami i dawno pomalowanymi ścianami, bo one nic nie ukryją. Nowo malowane są podstawą do podejrzeń o to co je spowodowało.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej