Projekt przewiduje postawienie w miastach nawet do 200 terminali odbioru Coolomat rocznie.

"Jesteśmy gotowi do wejścia w sprzedaż artykułów spożywczych. Za nami stoi 16 lat doświadczenia w handlu internetowym, a synergia z tak wartościowym partnerem biznesowym, jakim jest Alma, z pewnością pozwoli nam wypracować znakomite efekty i wspólnie rozwijać rynek. Współpraca z Almą to przede wszystkim dostęp do ponad 20 tys. produktów i sprawdzonych dostawców oraz zorganizowanej sieci dystrybucji w całej Polsce" - powiedział Rybczonek, cytowany w komunikacie.

Sklep Merlinfood.pl udostępni klientom opcje odbioru zamówień: dostawa kurierska do domu oraz odbiór osobisty w jednym z terminali Coolomat. Autorzy projektu Merlinfood by Alma stawiają m.in. właśnie na ekspansję w kierunku ogólnopolskiej sieci samoobsługowych punktów do odbioru zakupów. Pierwszy Coolomat, firmowany marką Merlinfood, stoi już w Poznaniu, podano w materiale.

"Kolejne terminale zostaną  niebawem udostępnione w wybranych lokalizacjach w Warszawie. Po okresie testów, planujemy szybki i dynamiczny wzrost nawet do 200 Coolomatów w skali roku" - dodał dyrektor rozwoju biznesu Merlin.pl.

"Dziś Merlin.pl to ponad 500 tys. produktów, kilkanaście działów asortymentu, ogólnopolska sieć punktów odbioru stacjonarnego, nowoczesny magazyn usytuowany w dużym centrum logistycznym" - powiedział prezes Merlin.pl Tomasz Kowalski, cytowany w komunikacie.

Dyrektor operacyjny Alma Market Jacek Sobczyk podkreśla, że rynek zakupów spożywczych online w Polsce rok do roku notuje dynamiczne wzrosty. Alma weszła w e-commerce jako jedna z pierwszych sieci spożywczych już 8 lat temu, a obecnie jest jednym z liderów na tym rynku.

"W zasięgu naszych bezpośrednich dostaw znajduje się ponad 10 mln mieszkańców z 18 aglomeracji, do których jesteśmy w stanie dostarczyć zakupy nawet w 4 godziny od złożenia zamówienia. Natomiast sprzedaż wysyłkową realizujemy na terenie całej Polski" - powiedział Sobczyk, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że spółka dostrzegając "niebywały" potencjał rozwoju internetowego kanału sprzedaży, podjęła decyzję o partnerstwie w projekcie Merlinfood by Alma, który "pozwoli wspólnie zmienić oblicze polskich zakupów spożywczych w sieci".

Merlin.pl to jeden z największych sklepów internetowych w Polsce.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów developerskich.