„Minister Okoński kończy swoją misję w sferze publicznej. Umówiliśmy się tak już dawno, to nie odbywa się w konflikcie ani nie jest efektem złej oceny jego pracy. Przeciwnie, bardzo dobrze mi się z nim współpracowało” - podkreślił szef MC. Dodał, że na razie prowadzone są bardzo wstępne rozmowy z potencjalnymi kandydatami na to stanowisko i sprawa nie jest rozstrzygnięta.

Według Zagórskiego, jeśli chodzi o pozostałych wiceministrów cyfryzacji - Wandę Buk oraz Adama Andruszkiewicza – to nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. „Po pierwsze musimy poczekać na decyzje premiera dotyczące rozporządzenia kompetencyjnego. Nie spodziewam się zmian, ale ostateczna decyzja, także w zakresie kto zostaje, a kto nie, jest decyzją premiera, więc nie chcę niczego przesądzać” - powiedział Marek Zagórski.

Karol Okoński funkcję sekretarza stanu w MC pełnił od 10 lipca 2018 r. Wcześniej - od 20 czerwca 2016 roku – był podsekretarzem stanu. Był także Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa. Do jego kompetencji, obok cyberbezpieczeństwa, należał m.in. nadzór nad systemami państwowymi i rozwojem usług cyfrowych. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś