Reklama
Reklama

Jesteś milenialsem? Oto najlepsze miasta dla ciebie [RANKING]

1 kwietnia 2018, 13:20
W 2017 r. przebadano tysiące miast na całym świecie, aby wyłonić setkę najlepszych dla milenialsów. Do tej liczby dodano jeszcze 10 miast uniwersyteckich, jako że edukacja dla tego pokolenia jest bardzo znacząca. Waga każdej kategorii branej pod uwagę w badaniu zależna jest od tego, co milenialsi cenią najbardziej. W ocenie większą wartość mają np. informacje na temat mieszkań, internetu i uniwersytetów niż rekreacja, czyli przykładowo cena piwa – chociaż i ten czynnik został uwzględniony. Co przyciąga milenialsów? Zwłaszcza kwitnący ekosystem biznesowy: tam, gdzie łatwiej o sukces dla startupów, tam więcej ludzi z tego pokolenia. Wskaźnik zatrudnienia zostały przyznawane na podstawie danych dotyczących bezrobocia przekazanych przez OECD, Eurostat i US Bureau of Labor. Wysoki wskaźnik zatrudnienia odzwierciedla niskie bezrobocie. W kategorii ekonomicznej znajduję się również wskaźnik startupów oraz wskaźnik turystyczny. Kolejna kategoria to otwartość: tu znaczenie ma wskaźnik równości płci, tolerancja wobec imigrantów, wolność wyboru, wskaźnik, na ile środowisko jest przyjazne wobec osób LGBT. Wspomniana kategoria rekreacji skupia się na życiu nocnym, organizowanych festiwalach etc.
W 2017 r. przebadano tysiące miast na całym świecie, aby wyłonić setkę najlepszych dla milenialsów. Do tej liczby dodano jeszcze 10 miast uniwersyteckich, jako że edukacja dla tego pokolenia jest bardzo znacząca. Waga każdej kategorii branej pod uwagę w badaniu zależna jest od tego, co milenialsi cenią najbardziej. W ocenie większą wartość mają np. informacje na temat mieszkań, internetu i uniwersytetów niż rekreacja, czyli przykładowo cena piwa – chociaż i ten czynnik został uwzględniony. Co przyciąga milenialsów? Zwłaszcza kwitnący ekosystem biznesowy: tam, gdzie łatwiej o sukces dla startupów, tam więcej ludzi z tego pokolenia. Wskaźnik zatrudnienia zostały przyznawane na podstawie danych dotyczących bezrobocia przekazanych przez OECD, Eurostat i US Bureau of Labor. Wysoki wskaźnik zatrudnienia odzwierciedla niskie bezrobocie. W kategorii ekonomicznej znajduję się również wskaźnik startupów oraz wskaźnik turystyczny. Kolejna kategoria to otwartość: tu znaczenie ma wskaźnik równości płci, tolerancja wobec imigrantów, wolność wyboru, wskaźnik, na ile środowisko jest przyjazne wobec osób LGBT. Wspomniana kategoria rekreacji skupia się na życiu nocnym, organizowanych festiwalach etc. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Reklama

Komentarze(14)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jaro
  2018-04-01 17:32:47
  "Stolica Polski jest najgorzej oceniana ze wszystkich miast pod względem tolerancji wobec imigrantów – 0/10 punktów." To chyba ci wszyscy Ukraińcy i Wietnamczycy nie zauważyli, że Polacy urządzają im czystkę etniczną. Ślepi jacyś?
  10
 • .
  2018-04-01 18:38:08
  Niedługo zostanie wprowadzone nowe kryterium: tolerancja wobec autochtonów
  7
  pokażodpowiedzi (1)
 • bez jaj berlin
  2018-04-02 19:28:26
  berlin super ubogacony, w park nie można spacerować, bo dziesiątki uchodźców stoją i wciskają narkotyki, a w nocy pewnie w łeb dostać można, dziękuje nie chce tego bogactwa kulturowego
  5
  pokażodpowiedzi (1)
 • Europa zdycha
  2018-04-02 05:17:40
  moj kolega z berlina jest i mowi ze nudno, nic sie niedzieje woli do poznania na imprezy. Ponadto jak sie tylko spojrzysz na turasa to mozesz ponoc w morder dostac, nie wiem kto tam chcialby mieszkac. I do tego zimno. Pzdr z LA ;)
  11
  pokażodpowiedzi (1)
 • Poznaniak
  2018-04-09 11:23:50
  Rankingi poziomu życia w poszczególnych miastach wyznaczane przez tolerancję dla innych (bez uwzględnienia, czy ci inni to przestępcy, bezdomni, nieasymilujący się nachodźcy itp., czy tylko ludzie mówiący innym językiem), przez dostępność do piwa (serio?), do gumek i do festiwali - czy nasz gatunek upadł tak nisko, że nie bierze pod uwagę na pierwszym miejscu godnej pracy, mieszkania i możliwości dla założenia rodziny? Pod względem pracy warto jechać na zachód i zarobić, pod pozostałymi względami warto zostać w Polsce. Dobrze by było, gdyby zamiast uwodzić ciemny lud socjalistycznymi hasełkami, nasi rządzący pozwolili jeszcze rozwinąć się biznesowo prostym Polakom, a nie tylko kolesiom wpychanym przez nich do państwowych spółek.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • fdx
  2018-04-03 01:33:11
  Ale czy to tak źle, jesteśmy porównani do Tokio.
  0
 • John
  2018-05-04 15:59:01
  Mieszkałem przez 4 miesiące w Paryżu, 2 miesiące w Londynie i 12 miesięcy w Berlinie. To wszystko przez ostatnie 2 lata, związane z moją pracą. Powiem tylko tyle.... Nigdy więcej ! W ciągu dnia pracowałem, ale kiedy przychodził wieczór albo weekend i człowiek chciał się trochę rozerwać, to na prawdę strach wyjść i mówię to jako facet, a co dopiero kobieta... nie jestem uprzedzony do żadnej kultury czy narodu.... ale ilość muzułmańskich imigrantów w miastach w których byłem , była zatrważająca... i w cale nie byli to mile nastawieni ludzie, wręcz przeciwnie, bardzo często zaczepiali ludzi, szczególnie młode kobiety. Obecnie podróżuje pomiędzy Warszawą a USA i przyznam, że dopiero w domu oraz w USA czuję się na prawdę bezpiecznie i komfortowo. To jest tylko moja osobista opinia i nikt nie musi się ze mną zgadzać..
  0
 • sz
  2018-05-03 12:51:09
  co to za lewacka propaganda
  0
 • A
  2018-05-08 08:26:01
  Warszawa wydaje się być ostoją normalności. No i faktycznie dużo dobrego jedzenia.
  0
 • Maciek
  2018-04-22 10:04:40
  a kto opracowal ten ranking ? czyzby autor tekstu? A moze jest to cytat jakies innej pracy. Chcialbym zobaczyc to zestawienie :) A tak tylko z powodu ze intersuja mnie dane tez a nie tylko opracowanie.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej