"Zauważamy, że rośnie zainteresowanie wrocławian mieszkaniami nad rzeką. Osiedle Olimpia Port, które systematycznie się rozwija, wzbogacamy o kolejne budynki zlokalizowane w pierwszej i drugiej linii od rzeki. Klienci mogą wybierać spośród sprawdzonych układów mieszkań z niepowtarzalnymi widokami na Odrę i pobliskie Sępolno" - powiedział członek zarządu Tomasz Sujak, cytowany w komunikacie.

Wrocławskie osiedle na styku Sępolna i Swojczyc rozwija się nieprzerwanie od 2011 r. Do sprzedaży trafiają dwa nowe budynki po wschodniej stronie ul. Ferdynanda Magellana, podano także.

"Zakończenie obu inwestycji planowane jest w III kw. 2018 r. Rozpoczęcie prac budowlanych budynku M12 jest planowane w I kw. 2017 r., a budowa M14 jest już w toku" - czytamy w komunikacie.

Olimpia Port powstaje na podstawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego zaprojektowanego we współpracy z wrocławskim magistratem. Do 2020 r. na osiedlu zrealizowanych zostanie ponad 2 500 mieszkań tworząc kompleksową dzielnicę miasta, podano także.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. Spółka w 2015 r. sprzedała 611 mieszkań, tj. o 17,5% więcej niż rok wcześniej. Jest notowana na GPW od marca 2016 r.

(ISBnews)