Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego Chiny są tak mało aktywne na globalnych rynkach finansowych? [WYKRESY]

23 października 2017, 06:10
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zdolność Chin do oddziaływania na globalne rynki finansowe rośnie stopniowo, ale kluczowy moment to 2015 r., gdy 11 sierpnia Ludowy Bank Chin niespodziewanie obniżył kurs referencyjny juana do dolara o rekordowe 1,9 proc.. Nieoczekiwany spadek wartości juana, który miał wzmocnić wzrost gospodarczy Państwa Środka i uczynić eksport z Chin bardziej konkurencyjnym, przyniósł zamierzone efekty. Chiński rynek wyraźnie się wzmocnił i wpłynął na większą aktywność inwestorów z całej Azji. W ślad za dewaluacją chińskiej waluty poszła utraty wartości akcji spółek, która wywołała dość gwałtowne zachwianie na całym świecie.
Zdolność Chin do oddziaływania na globalne rynki finansowe rośnie stopniowo, ale kluczowy moment to 2015 r., gdy 11 sierpnia Ludowy Bank Chin niespodziewanie obniżył kurs referencyjny juana do dolara o rekordowe 1,9 proc.. Nieoczekiwany spadek wartości juana, który miał wzmocnić wzrost gospodarczy Państwa Środka i uczynić eksport z Chin bardziej konkurencyjnym, przyniósł zamierzone efekty. Chiński rynek wyraźnie się wzmocnił i wpłynął na większą aktywność inwestorów z całej Azji. W ślad za dewaluacją chińskiej waluty poszła utraty wartości akcji spółek, która wywołała dość gwałtowne zachwianie na całym świecie. / Forsal.pl
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Dr.Tux
    2017-10-23 17:16:49
    To jest pytanie typu " dlaczego, ach dlaczego Chiny nas nie zasponsorują ?!" :-D :-D :-D
    0
    pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej