Reklama

Reklama

Reklama

Jak Stany Zjednoczone broniłyby się przed północnokoreańskim atakiem jądrowym?

27 września 2017, 06:45
Jaka będzie odpowiedź USA na atak Korei Północnej? Dokładnie nie da się tego przewidzieć. Można jedynie opisać, jak teoretycznie powinien zadziałać system obrony antyrakietowej. System obrony antyrakietowej w Stanach Zjednoczonych jest globalną siecią, która 24 godziny na dobę z lądu, morza i kosmosu nadzoruje teren Korei Północnej w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak zagrożenia. Regionalne pociski rakietowe są rozmieszczone w Japonii, Korei Południowej, na wyspie Guam i na statkach marynarki wojennej USA. Bazy wojskowe na Alasce i w Kalifornii wyposażone są w systemy przechwytujące pociski rakietowe zmierzające w kierunku Stanów Zjednoczonych.
Jaka będzie odpowiedź USA na atak Korei Północnej? Dokładnie nie da się tego przewidzieć. Można jedynie opisać, jak teoretycznie powinien zadziałać system obrony antyrakietowej. System obrony antyrakietowej w Stanach Zjednoczonych jest globalną siecią, która 24 godziny na dobę z lądu, morza i kosmosu nadzoruje teren Korei Północnej w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak zagrożenia. Regionalne pociski rakietowe są rozmieszczone w Japonii, Korei Południowej, na wyspie Guam i na statkach marynarki wojennej USA. Bazy wojskowe na Alasce i w Kalifornii wyposażone są w systemy przechwytujące pociski rakietowe zmierzające w kierunku Stanów Zjednoczonych. / Forsal.pl
Po pomyślnych testach dwóch międzykontynentalnych pocisków balistycznych i bomby o znacznie większej mocy niszczącej niż te, które spadły na Hiroszimę i Nagasaki, północnokoreańskie zagrożenie nuklearne nigdy nie było bardziej wiarygodne. Zobacz, jak może wyglądać modelowa obrona USA przed atakiem reżimu Kim Dzong Una.
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak