Dodatkowe miejsca i wagony

Spółka wyjaśniła, że więcej miejsc pojawi się w składach wyruszających między innymi z Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Ustka.

Zapewniono, że na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.

Reklama

Przewoźnik kolejowy zwrócił uwagę, że w trakcie roku szczególnymi okresami o wzmożonym zainteresowaniu podróżnych są długie weekendy. "W majówkę w podróż z narodowym przewoźnikiem udało się blisko 2 mln pasażerów, natomiast w długi weekend czerwcowy do pociągów PKP Intercity wsiadło ponad milion osób" - podkreśliła spółka.

Wskazano też, że podczas sierpniowego długiego weekendu na podróżnych czekają pociągi IC Bałtyk – BIS relacji Gdynia Główna – Poznań Główny oraz IC Mazury – BIS kursujący pomiędzy Warszawą a Olsztynem. Łodzianie natomiast dojadą nad polskie morze składem IC Włókniarz o wydłużonej relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Gdynia Główna. Dodano, że wszystkie wymienione składy kursują przez cały okres wakacji.

Promocje dla grup

Przewoźnik przypomniał o obowiązujących promocjach. W ofercie "Taniej z Bliskimi" zniżka skierowana jest do grup 2-6 osobowych. "Każdy uczestnik podróży, który skorzysta z promocji, dostanie rabat w wysokości 30 proc. od ceny biletu" - podkreślono. Dodano, że ta promocja łączy się z ulgami ustawowymi.

PKP Intercity radzi też, by podróżując z dziećmi, skorzystać z Biletu Rodzinnego. "Zgodnie z promocją, jeśli w grupie pasażerów znajduje się przynajmniej jedno dziecko do 16 roku życia, każdy uczestnik podróży otrzyma zniżkę w wysokości 30 proc. Bilet Rodzinny obowiązuje w pociągach wszystkich kategorii" - poinformowała spółka.

Kiedy niższe ceny za bilety

Przewoźnik dodał, że na bilecie można zaoszczędzić, także podróżując samemu. "Wystarczy w tym celu wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, a aplikacja oraz system e-IC zaproponują cenę często dużo niższą od bazowej. Wszystko dzięki dynamicznemu systemowi sprzedaży w ramach oferty Promo" - wyjaśniono.

PKP Intercity jest największym polskim operatorem kolejowym, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju. Łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. (PAP)

autor: Anna Bytniewska