"Formalna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale rada nadzorcza TVN zgodziła się na to, żeby Robert Bednarski został prezesem Onetu i członkiem zarządu TVN" - powiedział Kostrzewa.

Bednarski urodził się w 1973 r., dotąd pełnił funkcję wiceprezesa Onetu. Jest doktorem nauk ekonomicznych. W latach 1997-2001 prowadził szkolenia dla kadry zarządzającej w zakresie rachunkowości grup kapitałowych. Przed rozpoczęciem pracy w Onecie pracował w dziale finansowym Grupy Can Pack. W Onecie pracuje od 1999 r., początkowo jako dyrektor finansowy, od grudnia 2001 r. do lutego 2006 pełnił funkcję członka zarządu. Od marca 2006 r. jest wiceprezesem, odpowiadał m.in. za marketing i badania, administrację, finanse, dział prawny oraz relacje korporacyjne.

Bednarski prywatnie lubi sport, jeździ na nartach i gra w piłkę siatkową. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Dotychczasowy prezes Łukasz Wejchert to absolwent dublińskiego Portobello Business College (finanse i ekonomia). Urodził się w 1973 r. Z TVN był związany od początku, czyli od 1997 r.

Do Grupy Onet należy m.in. Onet.pl, serwis randkowy Sympatia.pl, platforma blogowa Blog.pl czy lokalizator Zumi.pl. Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet to m.in. wiadomości, sport, biznes czy moto. Odwiedza je miesięcznie prawie 14 mln użytkowników, czyli ponad 72 proc. wszystkich korzystających z internetu w Polsce.

W poniedziałek Grupa TVN podała, że zarząd Grupy podpisał ostateczną umowę z Canal+ dotyczącą połączenia platform telewizji satelitarnej "n" z Cyfrą+. Cyfra+ obejmie 51 proc. udziałów w nowej spółce.

W I-III kw. 2011 roku grupa TVN miała 329,80 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 26,95 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1871,97 mln zł wobec 1737,25 mln zł.