Konsorcjum z ZUE ma umowę na 179 mln zł dot. krakowskiego odcinka DK79Warszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Konsorcjum firm ZUE, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol podpisało umowę z Zarządem infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) na wykonanie robót dla zadania pn. "Rozbudowa ulicy Igołomskiej, drogi krajowej nr 79 - Etap 2, wraz z infrastrukturą w Krakowie", podało ZUE.

"Wartość netto umowy: 145,5 mln zł, przy czym oczekiwana wartość wynagrodzenia przypadająca na spółkę to ok. 49,5 mln zł netto. Wartość brutto umowy: 179 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji zadania to 31 grudnia 2019 r.

"Po modernizacji, ulica Igołomska będzie posiadała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu, każdy po ok. 3,5 m. W ramach rozbudowy powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, a także zostaną przebudowane wiadukty kolejowe. Przewidziana jest również budowa zatok i przystanków autobusowych oraz odcinków torowiska" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podała, że w związku z zawarciem umowy, spółki z grupy kapitałowej ZUE posiadają obecnie portfel zamówień o łącznej wartości ok. 896 mln zł, natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których spółka złożyła najlepsze oferty (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 1,15 mld zł, podano także.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2016 r. miała 343 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)