K. Sułkowska, M. Chyczewski, F. Gorczyca zostali powołani do zarządu Alior BankuWarszawa, 12.06.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Alior Banku podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 29 czerwca 2017 roku w skład zarządu Katarzynę Sułkowską, Michała Jana Chyczewskiego i Filipa Gorczycę, podała instytucja.

"Powołanie następuje na wspólną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się w dniu 29 czerwca 2017 roku" - czytamy w komunikacie

Rada nadzorcza banku dokłada wszelkich starań, by dalsze prace mające na celu powołanie pozostałych członków zarządu nowej kadencji zostały zakończone w możliwie najkrótszym terminie, podano również.

Na początku czerwca prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj złożył radzie nadzorczej banku pisemne oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie ubiegał się o wybór do zarządu na następną kadencję. Zapowiadano wówczas, że RN chce powołać nowego prezesa, a także zarząd nowej kadencji, do połowy czerwca.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

(ISBnews)