J. Matusiewicz ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa Uniqa TU i Uniqa TUnŻWarszawa, 13.06.2017 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jarosława Matusiewicza na stanowisko prezesa Uniqa Towarzystwa Ubezpieczeń i Uniqa Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A, podała Komisja.

"Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie:
- Jarosława Matusiewicza na stanowisko prezesa zarządu Uniqa Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.,
- Jarosława Matusiewicza na stanowisko prezesa zarządu Uniqa Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A., czytamy w komunikacie.

Na początku lutego dotychczasowy prezes Andrzej Jarczyk złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Uniqa Polska z końcem lutego. Do czasu powołania nowego prezesa jego obowiązki przejął Jarosław Matusiewicz - wiceprezes odpowiedzialny za pion techniki ubezpieczeniowej.

Uniqa w Polsce reprezentują spółki Uniqa TU SA oraz Uniqa TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak też instytucjonalnych. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - Uniqa Insurance Group AG.

(SBnews)